Teknoloji

Microsoft Android telefonlardan Word ve PowerPoint’e görsel aktarmayı kolaylaştırıyor

microsoft android

Microsoft Android telefonlardan web tabanlı Word ve PowerPoint dosyalarına görsel aktarmayı kolaylaştıracak bir özelliği Office Insiders kullanıcılarıyla buluşturuyor. Microsoft Phone Link ile  Windows PC’ler ve Android telefonlar arasında dosya transferini mümkün kılmıştı. Ancak şirket ilk defa özelliği bir uygulamasına entegre ediyor.

Bu özelliği kullanmak için web tabanlı bir Word veya PowerPoint belgesini açmak ve ardından Ekle > Resim > Mobil Cihazlar adımlarını takip etmek gerekiyor. Android cihazını Windows PC’sine bağlamayanların atması gereken adımların daha fazla olduğunu belirtelim.

Burada önce bilgisayar ekranındaki QR kodu telefonla taratılıyor ve ardından Google Play Store’dan “Link to Windows” uygulaması indiriliyor. Bütün bu işlemler tamamlandıktan sonra Android cihazdaki fotoğraflar PC üzerinde görülebiliyor ve ardından istenen fotoğraflar Word veya PowerPoint belgelerine eklenebiliyor.

microsoft androidMicrosoft Android cihazlardan Word ve PowerPoint belgelerine kolaylıkla görsel eklenmesini sağlayan bu özelliğin dağıtımının zaman içinde tamamlanacağını belirtti. Şirket, özelliğin sorunsuz şekilde çalışmasından emin olmak amacıyla bu yöntemin seçildiğinin altını çizdi. Bu pratik özelliğin PC ve Android cihaz sahipleri için bir hayli faydalı olacağı söylenebilir.

İLGİLİ HABERLER