Teknoloji

Microsoft 365, tüm uygulamalarını tek bir alan adında topluyor

microsoft 365

Microsoft, Microsoft 365 uygulamalarını tek bir alan adı olan cloud.microsoft üzerinde birleştirmeyi planlıyor. Şu anda, şirketin uygulamaları çok çeşitli alan adları arasında dağılmış durumda, bu da belirli bir hizmeti nerede bulacağınızı ezbere bilmediğiniz ya da bir yerde yer işaretine almadığınız sürece karışıklığa yol açabiliyor.

Ciddi anlamda, Microsoft şu anda çok sayıda alan adı kullanıyor. Microsoft’un sunduğu bu kelime bulutuna bir göz atın, Microsoft müşterilerinin karşılaşmak zorunda olduğu alan adlarının sadece birkaçını gösteriyor.

Şirketten gelen aşağıdaki GIF’te gösterildiği gibi, ancak bu yeni sistem altında, “outlook.cloud.microsoft” ve “teams.cloud.microsoft” gibi URL’leri kullanarak aradığınız uygulamaya ulaşabileceksiniz.

microsoft 365

Microsoft’a göre, başlangıçta yalnızca “net-yeni hizmetler” bu alan adında konuşlandırılacak. “Mevcut iş yükleri” için ise, “daha geniş çapta etkileri göz önünde bulundurularak daha yavaş bir geçiş süreci” olacak. Ve şirket, bu geçişin ne kadar süreceğini belirtmedi. Ancak Microsoft, “çoğu durumda” Microsoft 365 uygulamalarını kullanmaya devam etmek için herhangi bir şey yapmanız gerekmeyeceğini vurguluyor. Bu, çoğu insan için son derece küçük ama çok hoş bir değişiklik olmalı.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER