Meta fiziksel mağazalar açmayı planlıyor

google news abone ol

Facebook geçtiğimiz hafta çatı şirketinin ismini Meta olarak değiştirmişti. The New York Times’ın haberine göre, şirket ürünlerini sergileyeceği fiziksel mağazalar açmayı planlıyor. Şirketin bu fikri değerlendirmeye geçtiğimiz yıl başladığı ve henüz nihai bir karara varmadığını açıkladı. Meta’nın tüm projeyi rafa kaldırması da ihtimaller arasında sayılıyor.

Meta’nın fiziksel mağazalarının ürün satışından çok deneyime odaklanması bekleniyor. Şirketin böylelikle Reality Labs birimi tarafından geliştirilen ürünleri daha geniş kitlelere tanıtacağı söyleniyor.

Bu cihazlar arasında Oculus Quest sanal gerçeklik başlıkları, Portal serisi akıllı ekranlar yer alıyor. Facebook’un Ray-Ban ile birlikte geliştirdiği Stories isimli akıllı artırılmış gerçeklik gözlüğünü de mağazalarda sergilemesi bekleniyor. Meta’nın mağazalarıyla müşteri merakını tetiklemeyi ve yakınlığı artırmayı planladığı söyleniyor.

Haberde Meta’nın modern ve minimalist bir mimari tasarımı ve incelikli bir marka yerleşimini tercih edeceği de belirtiliyor. Mağaza için Facebook Hub, Facebook Commons, Facebook Innovations, Facebook Reality Store ve From Facebook gibi isimlerin değerlendirildiği ve sonunda Facebook Store’da karar kılındığı söylense de; isim değişikliğiyle birlikte mağaza adının da değişmesi muhtemel görünüyor.

Habere göre, Meta ilk mağazasını ABD’nin Kaliforniya eyaletinin Burlingame şehrinde açabilir. Bu şehir şirketin Reality Labs ofisine de ev sahipliği yapıyor.

İLGİLİ HABERLER

POPÜLER