MediaTek 6nm tabanlı yeni 5G işlemcisiyle hedefini yükseltecek

MediaTek akıllı telefon şirketlerine birçok orta segment veya giriş seviyesi, 5G desteği de barındıran işlemci tedariğinde bulunuyor. Ancak şirket son zamanlarda gözünü daha da yukarılara dikti ve bunun için önemli bir adım atmaya hazırlanıyor. Digital Chat Station, 6nm üretim teknolojisini temel alan yeni bir platformun geliştirilmekte olduğunu ve bunun yakında Samsung’dan beklenen Exynos 1080 platformu ile aynı mimariyi paylaşacağını öne sürüyor.

MediaTek’in söz konusu yongası MT689x model numarasını taşıyacak, ne var ki son hanesinin ne olacağı bilinmiyor. Aynı zamanda Mali-G77 GPU da içerecek. Söz konusu kaynak, bu işlemciyi barındıran cihazın 600000 AnTuTu puanına ulaştığını ve bu sonucun da onu saf performans açısından Snapdragon 865 ve Snapdragon 865+ ile aynı seviyeye getirdiğini belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Uzun zaman sonra bir Nvidia CPU'su; Grace veri merkezleri için tasarlandı

Yeni yonga 7nm tabanlı Dimensity 1000+ üzerine gelen bir güncelleme olacak. Böylelikle hem fiyat ve performans arasında ince bir çizgi yakalanmış olacaktır. Xiaomi Redmi K30 Ultra ve Realme X7 Pro gibi, Çin’de satışa sunulan telefonlar uygun olarak nitelendirebileceğimiz fiyat noktasında yüksek performans sunuyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...