Eğlence

Matrix Resurrections yapımcısından Warner Bros.’a dava

matrix resurrections
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Matrix Resurrections filminin eş yapımcılarından biri, filmin gişede bekleneneni vermemesinden eş zamanlı olarak çevrimiçi bir serviste gösterime girmesini sorumlu tutuyor. The Wall Street Journal’ın haberine göre, yapımcı Village Roadshow Entertainment Group, HBO Max’in sahibi olan Warner Bros.’u mahkemeye verdi.

Dava dilekçesinde filmin sinemalarla aynı gün çevrimiçi platformlarda gösterilmesinin sözleşme ihlâli olduğu iddia ediliyor. Dilekçede Warner Bros.’un HBO Max’ın abone sayılarını artırmak adına filmin gösterimini 2022’den 2021’e çektiği de öne sürülüyor.

Warner Bros.’un 2021’de bazı filmlerini sinemalarla eş zamanlı olarak HBO Max’te de gösterime sokma kararı tepkiyle karşılanmıştı. Şirket, yeni Matrix filmi dışında 16 filmi için aynı stratejiyi uygulamıştı. The Wrap sitesinin haberine göre, bu durum filmlerin gişede çakılmasına neden oldu. 17 filmden sadece iki tanesi ABD’de 100 milyon doların üstünde gişe hasılatı elde etti.

Matrix Resurrections 2021’in son günlerinde vizyona girmişti. Normal şartlar altında gişe hasılatlarının yüksek olduğu bir dönemde yayınlanmasına rağmen, filmin ABD’deki gişe hasılatının 37.2 milyon dolar seviyesinde kaldığı söyleniyor. Yakın bir tarihte vizyona giren Spider-Man: No Way Home’un gişe hasılatının 478 milyon doları aşması, Warner Bros.’un stratejisinin olumlu sonuç vermediğini gösteriyor.

Paylaş:
İLGİLİ HABERLER