Marriott misafirlerinin kişisel Wi-Fi erişim noktası kullanmasını engellemekten vazgeçti

marriott-241214

Dünyanın ünlü otel zincirlerinden Marriott’un otellerinde kişisel Wi-Fi erişim noktalarının kullanımını engelleme planı ilk günden itibaren büyük tepkiyle karşılanmıştı. Misafirlerinden büyük tepki gören ve ABD Federal İletişim Komisyonu (FCC) tarafından cezaya çarptırılan şirket, nihayet planını çöpe atmaya karar verdi. Bir şirket sözcüsü tarafından Inc’ye yapılan açıklamada Marriott International’ın müşterilerinin sesine kulak verdiği ve otellerinde kişisel Wi-Fi cihazlarının kullanımını engellemeyeceği belirtildi.

Marriott bir süredir otel odalarında Wi-Fi erişim noktalarının kullanımıyla bir probleminin olmadığını, ancak konferans salonlarında Wi-Fi erişim noktalarının kullanılmaması gerektiğini dile getiriyordu. Yine de, şirketin bu tutumu otele internet için yüksek bir ücret ödemek yerine kendi bağlantı noktalarından faydalanmak isteyen müşterilerin tepkisini çekmişti. Microsoft ve Google gibi şirketler de bu mücadelede otel misafirlerinden yana taraf olmuştu. Marriott’un bu hamleyle müşterilerini korumasız bağlantı noktalarından ve siber ataklardan korumayı istediği şeklindeki savunması da öfkeli müşterileri iknaya yetmemişti. Çabalarının sonuçsuz kalmasının ardından müşterilerin mesajını algılayan Marriott, misafirlerini internet bağlantısı için ödeme yapmaya zorlamaktan vazgeçti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix Mayıs 2021 takvimi: İlkbahar film ve dizi şöleniyle kapanıyor

Netflix ilkbaharı dizi ve film şöleniyle kapatıyor. Netflix Mayıs 2021 takvimi içinde birbirinden dikkat çekici orijinal diziler, filmler ve lisanslı içerikler bulunuyor. İzleyicileri süper kahramanların...