macOS Mojave’de Devamlılık Kamerası nasıl kullanılır?

Apple‘ın 24 Eylül’de yayınladığı macOS Mojave sürümüyle birlikte gelen dikkate değer yeniliklerden bir tanesi de Devamlılık Kamerası.

Bir Mac bilgisayar sahibiyseniz, aynı zamanda bir iPhone veya iPad’iniz varsa, ayrıca bunlar macOS ve iOS‘in en son sürümleriyle çalışıyorsa, iOS cihazlarınızı Mac bilgisayarınızın bir görüntü yakalama aygıtı olarak kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
macOS Mojave İncelemesi

Devamlılık, aynı iCloud hesaba bağlı iOS ve Mac cihazlarının birlikte uyum içinde çalışmasını sağlıyor. Devamlılık Kamerası da, Devamlılık özelliğine eklenen işlevlerin son halkası oluyor.

Eğer macOS Mojave yüklü Mac bilgisayarınız ile aynı iCloud hesabına bağlı ve iOS 12 yüklü iPhone ve iPad’iniz varsa; Notlar, Pages, Mail gibi yerleşik uygulamalarda iPhone veya iPad’i kullanarak fotoğraf veya belge taraması ekleme gibi işlevleri yerine getirebilirsiniz.

Videoda Mojave yüklü MacBook Pro ve iOS 12 yüklü iPhone X’u kullanarak Mail uygulamasında fotoğraf ekleme, Pages uygulamasında ise belge taraması ekleme işlevlerini gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Android 11 hâlâ Android 10'un gerisinde

Devamlılık Kamerası’nın kullanılabildiği uygulamalarda sağ tıklayarak menüyü açtığınızda, Şuradan aktar: iPhone veya iPad şeklinde bir seçenek göreceksiniz. Bu seçenekten ilerlediğinizde, yakında bulunan iPhone veya iPad’leri görebilir, her birisinin altında da Fotoğraf Çek ya da Belge Tara seçeneklerini görebilirsiniz.

Fotoğraf Çek‘e tıklattığınız anda iPhone’da kamera arayüzü açılıyor. Uygun fotoğrafı çektikten sonra Fotoğrafı Kullan seçeneğini tıklatarak hızlıca Mac’te kullandığınız uygulamaya ekleyebilirsiniz. Belge Tara‘ya tıklattığınızda ise iPhone’da belge tarama arayüzü açılıyor. Görüntüyü yakalayıp daha sonra belge sınırlarında ayarlamaları yaptıktan sonra da ekleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Devamlılık Kamerası hem kolay kullanımı hem de hızıyla Mac’te üretkenlik uygulamalarını kullananların işini kolaylaştıracaktır. Aynı zamanda e-posta gönderimi sırasında fotoğraf veya belge paylaşımını da daha pratik hâle getirecektir. Umarız daha fazla Mac uygulaması bu özelliği destekler hâle gelir.

Apple Türkiye online mağazasında ürün satışlarını durdurdu

Apple, Türkiye online mağazasında ürün satışını durdurdu. Hâlihazırda Apple'ın çevrimiçi mağazasındaki tüm ürünler stok dışı görünüyor. Ürünlerin konfigürasyonu tamamlandıktan sonra sepete ekleme aşamasına gelindiğinde...

Spotify Netflix içerikleri için özel bölüm oluşturdu

Spotify, Netflix dizi ve filmleriyle ilgili içerikler için özel bir bölüm oluşturdu. Bu özel bölümde Netflix dizi ve filmlerinin soundtrack'lerini, bunlar için hazırlanmış çalma...

MediaMarkt’ın çeşitli Şahane Cuma fırsatlarına bakıyoruz – Video

Tüketicilerin beklediği Şahane Cuma zamanı geldi. MediaMarkt akıllı telefondan tablete, TV'den beyaz eşyaya, bilgisayardan ev aletlerine birçok farklı kategoride, yüzlerce üründe çeşitli indirim fırsatları...