MacBook Pro daha iyi bir kamerayla yenilenebilir

MacBook Pro, bu yıl bitmeden yenilenmesi beklenen Apple ürünleri arasında yer alıyor. Twitter’da paylaşılan bir iddiaya göre, Apple’ın dizüstü bilgisayarı yenilenirken 1080p çözünürlüklü bir kameraya kavuşacak. Şirketin tüm Mac serisinde benzer bir hamle yapabileceği söyleniyor. Bu MacBook Air’in de daha iyi bir kamerayla yenileneceği anlamına geliyor.

Yeni kamera iddiası, 14 ve 16 inç ekranlı MacBook Pro’ların üçüncü çeyrekte yenileneceği iddiasıyla örtüşüyor. Şirketin yenilenen dizüstü bilgisayarlarını eylül ayının sonlarında tanıtabileceği konuşuluyor. Ancak Apple’ın bu yıl eylül ayında yeni iPhone ve Apple Watch’larını tanıttıktan sonra MacBook’larını yenilemeyi ekim ayına bırakması daha yüksek bir ihtimal gibi görünüyor.

Yeni MacBook Pro’lardaki en önemli değişiklik ise 16 inç modelde Intel yerine Apple’ın M1 işlemcisinin kullanılması olacağa benziyor. Söz konusu model, Apple’ın portföyünde sadece Intel işlemciyle gelen tek seçenek konumunda. Başka bir sızıntıda ise MacBook Pro’larda mevcut seçeneklere kıyasla daha fazla girişin olacağı iddia edilmişti.

Apple genellikle dizüstü bilgisayarlarında az sayıda girişe yer vermekle eleştiriliyor. Dolayısıyla yeni MacBook Pro modellerinde daha fazla girişin bulunması şirket açısından dikkat çekici bir değişim olabilir.

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...