Mac için Outlook yenilikleri detaylandırıldı, çıkış tarihi belli oldu

Microsoft, geçtiğimiz yıldan bu yana yeni bir Mac için Outlook sürümünü test ediyor ve  bu sürüm en sonunda önümüzdeki ay tüm kullanıcılara sunulmaya hazır hâle geliyor. Yeni tasarım, Microsoft’un Fluent tasarım simgelerini, yuvarlatılmış köşeleri ve e-posta uygulamasını macOS Big Sur için hazır hâle getirecek bazı değişiklikleri içeriyor.

Microsoft’un Şerit arayüzü kaldırıldı ve her şey şimdi çok daha temiz görünüyor. Apple’ın macOS tasarımı ile Microsoft’un kendi Fluent tasarımının bir karışımı elde edilmiş gibi görünüyor. E-postaları okumak ve yazmak, tek satırlık görünümler, yeni bir posta oluşturma arayüzü ve hatta e-postaları yok sayma özelliği yeniden geliştirildi. Paneller de katlanabiliyor, bundan dolayı Mac için Outlook e-postaların ana görünümü için çok daha özelleştirilebilir hâle geliyor.

outlook mac
Outlook Mac uygulamasında koyu mod da bulunuyor

Ayrıca Microsoft, Mac için Outlook’ta kişilerin çalışma şeklini de geliştirdi. Kişiler bölümü artık kişileri ve iş arkadaşlarını etkinliklerden ve e-posta iletilerinden ayırıyor. Sık görüşülen kişileri görmek veya mevcut kişileri favori olarak işaretlemek daha kolay hâle geliyor.

Outlook Mac’in her parçası, takvim ve arama özellikleri dahil olmak üzere, bazı değişiklikler geçiriyor. Artık takvimler sahip olduklarınıza, sizinle paylaşılanlara ve Microsoft 365’te bulunan grup takvimlerine göre gruplandırılabiliyor. Microsoft Teams toplantı geçişi ve girdiler oluşturmak için takvimi tıklayıp sürükleme özelliği de geliyor. Mac için Outlook, Office 365’ün başka konumlarında bulunanlarla aynı Microsoft arama teknolojisiyle desteklendiğinden, arama artık çok daha ilgili sonuçlar verecektir.

outlook mac
Takvimler için de yepyeni bir görünüm var

Microsoft, bu yeni Outlook Mac sürümü tasarımıyla özelleştirme ve kişiselleştirmeye çok fazla odaklanmış görünüyor. Artık daha fazlasını görmek için mesaj listesi yoğunluğunu ayarlayabilir, sıkıştırma yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Google Meet toplantı sahipleri mikrofon ve kamera kapatmayı engelleyebilecek

Tasarım ana değişiklik kalemi olsa da, görsel olarak aşikar olunmayacak bazı önemli değişiklikler de bulunuyor. Microsoft, iOS ve Android için Outlook ve Windows Mail’de kullanılan senkronizasyon teknolojisini Mac için Outlook’un bu sürümüne getiriyor. Bu sayede Office 365, Outlook.com ve hatta Google hesapları Microsoft’un bulut hizmetleri sayesinde daha hızlı senkronize edilecek. iCloud ve IMAP hesapları için destek de yakında geliyor.

Microsoft, yeni Mac için Outlook tasarımının ekim ortasında tüm kullanıcılara sunulacağını söylüyor.

F1 Amerika GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 heyecanı iki haftalık bir aranın ardından Türkiye'den ABD'ye taşınıyor. F1 Amerika GP 2021 hafta sonunda yine heyecanlı bir yarış bizi bekliyor. Geçen...

Huawei Nova 9 Ön İnceleme: Kaan Arlı’dan Huawei deneyimi ile ilgili detaylar – Video

Huawei geçtiğimiz ay Çin'de duyurusunu gerçekleştirdiği Huawei Nova 9'un Doğu Avrupa, İskandinavya, Kanada ve Türkiye bölgeleri için lansmanını Avusturya'nın başkenti Viyana'da gerçekleştirdi. Öte yandan...

Sony A7 IV tanıtıldı: 33 MP sensör, 4K video kaydı

Sony, aynı zamanda A7 IV olarak da bilinen Alpha 7 IV fotoğraf makinesini/kamerasını tanıttı. A7 IV, Sony'nin 2018'de çıkarttığı giriş segmenti tam kare kamerası...

Apple Watch Series 7 söküm işleminde dikkat çekici detaylar – Video

Apple Watch Series 7'nin Türkiye'nin de aralarında bulunduğu çeşitli ülkelerde satışa sunulmasıyla birlikte, iFixit ekibi bu yeni Apple akıllı saatinin söküm işlemlerine zaman kaybetmeden...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun