Mac için Outlook yenilikleri detaylandırıldı, çıkış tarihi belli oldu

Microsoft, geçtiğimiz yıldan bu yana yeni bir Mac için Outlook sürümünü test ediyor ve  bu sürüm en sonunda önümüzdeki ay tüm kullanıcılara sunulmaya hazır hâle geliyor. Yeni tasarım, Microsoft’un Fluent tasarım simgelerini, yuvarlatılmış köşeleri ve e-posta uygulamasını macOS Big Sur için hazır hâle getirecek bazı değişiklikleri içeriyor.

Microsoft’un Şerit arayüzü kaldırıldı ve her şey şimdi çok daha temiz görünüyor. Apple’ın macOS tasarımı ile Microsoft’un kendi Fluent tasarımının bir karışımı elde edilmiş gibi görünüyor. E-postaları okumak ve yazmak, tek satırlık görünümler, yeni bir posta oluşturma arayüzü ve hatta e-postaları yok sayma özelliği yeniden geliştirildi. Paneller de katlanabiliyor, bundan dolayı Mac için Outlook e-postaların ana görünümü için çok daha özelleştirilebilir hâle geliyor.

outlook mac
Outlook Mac uygulamasında koyu mod da bulunuyor

Ayrıca Microsoft, Mac için Outlook’ta kişilerin çalışma şeklini de geliştirdi. Kişiler bölümü artık kişileri ve iş arkadaşlarını etkinliklerden ve e-posta iletilerinden ayırıyor. Sık görüşülen kişileri görmek veya mevcut kişileri favori olarak işaretlemek daha kolay hâle geliyor.

Outlook Mac’in her parçası, takvim ve arama özellikleri dahil olmak üzere, bazı değişiklikler geçiriyor. Artık takvimler sahip olduklarınıza, sizinle paylaşılanlara ve Microsoft 365’te bulunan grup takvimlerine göre gruplandırılabiliyor. Microsoft Teams toplantı geçişi ve girdiler oluşturmak için takvimi tıklayıp sürükleme özelliği de geliyor. Mac için Outlook, Office 365’ün başka konumlarında bulunanlarla aynı Microsoft arama teknolojisiyle desteklendiğinden, arama artık çok daha ilgili sonuçlar verecektir.

outlook mac
Takvimler için de yepyeni bir görünüm var

Microsoft, bu yeni Outlook Mac sürümü tasarımıyla özelleştirme ve kişiselleştirmeye çok fazla odaklanmış görünüyor. Artık daha fazlasını görmek için mesaj listesi yoğunluğunu ayarlayabilir, sıkıştırma yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Microsoft Office iPad uygulamalarına fare ve izleme dörtgeni desteği

Tasarım ana değişiklik kalemi olsa da, görsel olarak aşikar olunmayacak bazı önemli değişiklikler de bulunuyor. Microsoft, iOS ve Android için Outlook ve Windows Mail’de kullanılan senkronizasyon teknolojisini Mac için Outlook’un bu sürümüne getiriyor. Bu sayede Office 365, Outlook.com ve hatta Google hesapları Microsoft’un bulut hizmetleri sayesinde daha hızlı senkronize edilecek. iCloud ve IMAP hesapları için destek de yakında geliyor.

Microsoft, yeni Mac için Outlook tasarımının ekim ortasında tüm kullanıcılara sunulacağını söylüyor.

Teknoblog Mobil Uygulamalar

Güncel teknoloji haberleri Teknoblog iPhone ve Android uygulamalarıyla her an elinizin altında.

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sony’den PS5 için PlayStation Plus Collection detayları

Sony, yayınladığı yeni bir blog yazısında PlayStation Plus Collection'ın nasıl çalışacağıyla ilgili daha fazla detay paylaştı. Bu servis 12 Kasım tarihinden itibaren yurt dışında,...

Apple Clips video uygulamasına dikey video desteği geldi

Apple Clips video uygulaması en sonunda çok talep edilen bir özelliğe kavuştu. Bugün yayınlanan 3.0 güncellemesiyle birlikte, Clips 16:9, 4:3 ve kare formatlarında çekim...

Oppo Reno 4 Pro İncelemesi

Oppo Reno 4 Pro inceleme yazısında ve videosunda Türkiye'de satışa çıkan yeni Android telefon ile ilgili yorumlar, özellikler yer alıyor.

Oppo Reno 4 Pro İncelemesi

Oppo Reno 4 Pro inceleme yazısında ve videosunda Türkiye'de satışa çıkan yeni Android telefon ile ilgili yorumlar, özellikler yer alıyor.

Realme Watch İncelemesi

Akıllı saat pazarı son yıllarda istikrarlı biçimde büyümeye devam ediyor. Artık hemen hemen her akıllı telefon üreticisinin ürün portföyünde bir akıllı saat de mevcut....

TV+ Ready İncelemesi

Teknolojinin gelişmesi TV izleme alışkanlıklarını da değiştirmeye başladı. Birçok evde TV hâlâ çanak antenlere bağlı uydu alıcıları ile izlense de, geniş bant internetin yaygınlaşmasıyla...

Oppo Reno 4 Lite İncelemesi

Oppo akıllı telefon pazarının son dönemlerdeki en hareketli oyuncularından biri durumunda. Portföyüne düzenli olarak yeni cihazlarla genişleten şirket, özellikle Reno serisinde üst segment ve...

Bilgilendirici ve kaliteli teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun