Apple’ın M2 Pro işlemcili MacBook Pro’larının üretimi 2022 bitmeden başlayacak

Analist Ming-Chi Kuo, Apple ürünleriyle ilgili isabetli yorum ve öngörüleriyle tanınıyor. Tecrübeli analist, Twitter hesabı aracılığıyla şirketin üretim takvimine dair öngörülerini paylaştı. Kuo’ya göre, M2 MacBook Pro için çarklar 2022’nin son çeyreğinde dönmeye başlayacak.

Apple’ın mevcut ürün portföyünde M2 işlemciye sahip bir MacBook Pro modeli bulunmuyor. Ancak bu durum yakında değişecek gibi görünüyor. Kuo, 14 ve 16 inç MacBook Pro’larda M2 işlemcinin kullanılacağını belirtirken; daha önce çıkan haberlere rağmen, işlemcinin 3 nm değil 5 nm tasarımına sahip olacağını dile getirdi.

Apple’ın M serisi işlemcileri TSMC tarafından üretiliyor. TSMC, 3 nm tasarımına sahip çiplerin ekonomik getirisi için 2023’ün ilk yarısını işaret ediyor. Apple’ın yeni MacBook’larının ise 2023’ün ilk çeyreğinde çıkması bekleniyor. Dolayısıyla M2 Pro işlemcili yeni MacBook Pro’larda 3 nm çiplerin kullanılması ihtimali düşüyor.

M2 MacBook Pro’larda kullanılacak M2 Pro işlemcinin üretiminin 2022 bitmeden başlayabileceği daha önce gündeme gelmişti. Kuo’nun öngörülerinin bu iddiayla da örtüştüğünü belirtmekte fayda var.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun