Lost Ark Steam tarihinin en iyi başlangıçlarından birini yaptı

google news abone ol

Lost Ark Steam tarihinin en iyi açılışlarından birine imza attı. Bu hafta içinde oynaması ücretsiz hâle gelecek olan oyun, Apex Legends ve Among Us gibi oyunların maksimum eş zamanlı oyuncu sayısını geride bıraktı.

SteamDB verilerine göre, oyunun mevcut maksimum eş zamanlı oyuncu sayısı 532 bin 476’ya ulaştı. Bu da oyunu Steam’in sıralamasında New World, Cyberpunk 2077, Dota 2, CS: GO ve PUBG’nin hemen arkasından altıncı sıraya yerleştiriyor. Ücretli bir oyun olarak piyasaya sürülmesine rağmen 4 saat içinde bu listeye giren Lost Ark, cuma gününden itibaren ücretsiz olarak oynanacak.

Diablo serisine benzeyen izometrik bir aksiyon oyunu olan Lost Ark’ta 15 farklı karakter sınıfı mevcut. Sinematik bir hikaye anlatan oyun 2019’da Güney Kore’de, daha sonrasında da Japonya ve Rusya’da oyuncularla buluşmuştu. Nihayet diğer bölgelerdeki oyuncular da Lost Ark’ı deneyimleyebilecek.

Lost Ark Twitch’te de büyük ilgiyle karşılandı. SteamDB’nin verilerine göre, erken erişim gününde oyun Twitch’te 1.2 milyondan fazla kişi tarafından izlendi.

Lost Ark, 11 Şubat’ta Türkiye saatiyle 20:00’dan itibaren ücretsiz olarak oynanabilecek.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

ÖNE ÇIKANLAR