Logitech’ten MX Mechanical Mini başta olmak üzere Mac odaklı yeni klavye ve fareler

Logitech çarşamba günü, Designed for Mac serisi kablosuz aksesuarları altında dört yeni ürünü duyurdu. En çok öne çıkan ürün, bu yılın başlarında piyasaya sürülen mevcut MX Mini’nin Mac’e özel bir versiyonu olan MX Mechanical Mini’dir. Temel olarak daha öncekiyle aynı ürün olsa da, şu anda moda olan mekanik tuşlu klavyeleri sevenler için farklı bir seçenek sağlıyor. Doğal olarak, macOS’a özel tuşlara sahip olacaksınız ve bu ürün, Uzay Grisi veya Soluk Gri olmak Mac’e uygun birkaç renkte sunuluyor.

Bir sonraki ürün ise, şirketin amiral gemisi MX Master 3S faresinin yine Uzay Grisi veya Soluk Gri renkte Mac’e özel bir sürümü oluyor. Bu, mevcut 3S ile aynı özellikleri taşıyor ve aslında, bunun ayrı bir model olarak var olması için ortada çok az neden var. Sonuçta, standart 3S evrensel bir modeldir ve Logitech’in aksesuar ince ayar uygulaması Options+’ın macOS sürümünde Mac’e özel kısayollarla zaten özelleştirilebilir.

logitech

Satışa sunulan bir diğer ürün ise Lift for Mac; yukarıdaki gibi, mevcut dikey faresinin Mac renkli bir sürümüdür. Logitech, 57 derecelik kullanım açısının daha iyi konfor sağladığını ve eli doğal bir el sıkışma konumuna getirdiğini söylüyor. Aynı zamanda şirket, K380 kablosuz klavyesi için, Yaban mersini gibi yeni bir renk sunuyor. Mor renkli M1 iMac ile tam uyumlu bir eşleşme isteyenler için, fareyi de aynı renk tonunda satın almak mümkün oluyor.

Logitech’in dört yeni ürünü Logitech’in resmi web istesinde ve diğer satıcılarda sunuluyor. Bu ürünlerin yurt dışı fiyatları da belli oldu. Mx Mechanical Mini 150 dolar, MX Master 3S 100 dolar, Lift 70 dolar ve yaban mersini renkli K380 40 dolara yurt dışında satışa sunuldu.