Teknoblog Ürünler Aksesuar Logitech MX serisini yeni ürünlerle genişletiyor

Logitech MX serisini yeni ürünlerle genişletiyor

Logitech‘in MX Master faresi, fiyatının karşılığında en iyi performansı sunan seçenekler arasında bulunuyor. Farenin yeni versiyonu MX Master 3 de gün yüzüne çıktı. Logitech, MX Master 3 ile çıtayı biraz daha yukarı çekiyor. Yenilenen farede kaydırma mekanizması biraz daha geliştirilirken, şarj için de sonunda USB-C’ye geçiş yapılıyor.

MX Master’ın mandallı kaydırma tekerleği, MX Master 3 ile birlikte önemli bir değişimden geçiyor. Mekanik kaydırma tekerleğinin yerini yeni bir elektromanyetik sistem alıyor. MX Master 3’te de kullanıcılara kaydırma için iki farklı mod seçeneği sunuluyor. Bunlardan ilki, daha fazla direnç sunan adım adım mandallı kaydırma modu oluyor. Daha hızlı çalışan “sessiz” mod ise tekerleğin kısıtlama olmaksızın dönmesini sağlıyor.

Logitech, yeni mekanizmaya “Magspeed” kaydırma tekerleği adını veriyor. Yenilenen mekanizmanın kullanımının da oldukça pratik olduğuna dikkat çekiliyor. Mandallı modun MX Master 2S’tekine kıyasla daha hızlı ve daha pürüzsüz çalıştığı da Logitech tarafından vurgulanan noktalar arasında yer alıyor. Yeni tekerleğin paslanmaz çelikten yapılmış olması da kullanıcı deneyimini biraz daha yukarıya çekiyor.

Logitech, baş parmak butonlarının ve ikinci kaydırma tekerleğinin de tasarımında değişiklik yaptı. İkinci tekerleği biraz daha genişleten Logitech, bu tekerlekte de çelik kullanmış. İleri/geri tuşları da tekerleğin arkasından altına alınmış. Micro USB’den USB-C’ye geçiş de MX Master 3’ün en önemli yenilikleri arasında bulunuyor.

Logitech MX Master 3, MX Master 2S ile bazı ortak noktaları paylaşıyor. MX Master 3 de 4000 DPI bir sensör taşıyor. Farenin cihazlara bağlanması için Bluetooth veya Logitech’in Unifying USB alıcısı kullanılabiliyor. Üç bilgisayar arasında hızlı şekilde geçiş yapabilen fare, Logitech’in Flow teknolojisini de destekliyor. 70 günlük pil ömrü de MX Master 3’ün özellikleri arasında bulunuyor.

Logitech MX Master 3 ile birlikte yeni klavyesini de tanıttı

Logitech MX Master 3 ile birlikte yeni klavyesini de tanıttı. MX Keys adını taşıyan klavye, temel olarak Logitech’in Craft modeliyle aynı özelliklere sahip. MX Keys uygun fiyatı ve özel rakam arayüzüyle Craft’tan ayrılıyor.

MX Keys de bağlantı için USB-C ve Logitech’in Unifying alıcısını kullanıyor. Klavyeyi Mac ve Windows’un yanı sıra iOS ve Android işletim sistemli cihazlarla kullanmak mümkün. Arka aydınlatmanın aktif olduğu durumlarda 10 gün olan pil ömrü, kapatıldığında 5 aya kadar çıkıyor. Pil azaldığında arkadan aydınlatma, eğer aktifse, otomatik olarak kapatılıyor.

Logitech MX Master 3 ve MX Keys, bu ay içinde satışa sunulacak. Her iki ürünün de ABD’deki fiyat etiketlerinde 99.99 dolar yazacak.

TEKNOBLOG BÜLTEN

Güncel teknoloji haberleri her sabah e-posta kutunuza gelsin ister misiniz?

MediaMarkt mağazaları yeniden açılıyor, hangi önlemler alındı?

MediaMarkt, Kovid-19 nedeniyle teknolojiseverlere kapatmak zorunda kaldığı mağazalarını 1 Haziran Pazartesi gününden itibaren tekrar açıyor. Çalışanlarının ve müşterilerinin sağlığını ve rahatlığını ön planda tutarak...

Akıllı telefon için taşınabilir şarj cihazı arayanlara dikkat çekici indirimler [Günün Fırsatı]

Taşınabilir şarj cihazı ya da daha sık kullanılan adıyla powerbank, günün büyük bir bölümünü dışarıda geçiren kullanıcıların vazgeçemediği aksesuarlar hâline geldi. Akıllı telefonunu sıklıkla...

Lingokids: Çocuklar için eğitim ve eğlence bir arada

Günümüzde çocuklar adeta doğar doğmaz mobil cihazlarla haşır neşir olmaya başlıyor. Bu etkileşimin belli sınırlar içinde tutulması büyük önem taşıyor. Buna ek olarak, çocukların...

Realme 6s yüksek-fiyat performans oranı arayanlar için

Realme Avrupa pazarına özel Android telefonu Realme 6s'i, X3 SuperZoom için düzenlediği etkinlikte tanıttı. Bu telefon, nisan ayının başlarında tanıtılan Realme 6 modelinin daha...

Realme X3 SuperZoom yüksek yakınlaştırma yeteneğiyle tanıtıldı

Realme'nin yeni akıllı telefonu Realme X3 SuperZoom resmiyet kazandı. Bu telefon hakkında daha önce gördüğümüz tanıtım görselleri, videoları ve sızıntılarla az da olsa bilgi...

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz