Koronavirüs salgını LinkedIn’i de vurdu

Koronavirüs salgınından etkilenenler arasında LinkedIn de katıldı. Microsoft’un sahibi olduğu profesyonellere yönelik sosyal ağ, salgın nedeniyle dünya genelinde işe alımların azalması nedeniyle iş gücünde yüzde 6 oranında kesintiye gideceğini açıkladı. Bu da LinkedIn’in küresel satış ve yetenek yakalama ekiplerinden 960 kişiyle yollarını ayıracağı anlamına geliyor.

LinkedIn’in CEO’su Ryan Roslansky, konuyla ilgili olarak şirket çalışanlarına gönderdiği mesajda şu ifadelere yer verdi: “Şirket olarak küresel salgının etkilerine karşı bağışıklı değiliz. COVID-19’un işe alım süreçlerine olan etkisi bizim ekiplerimizi de vurdu. Azalan talebe bağlı olarak artık ihtiyaç duymadığımız bazı pozisyonlar söz konusu.”

LinkedIn’in bu kararında başka faktörler de etkili olmuş gibi görünüyor. Şirket iki medya birimini birleştiriyor. Pazarlama Çözümleri ve Yetenek Çözümleri ekipleri yola bundan sonra tek bir ekip olarak devam edecek. Şirket böylelikle kendi bünyesinde gördüğü kesişmelerden birini ortadan kaldırmış olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Jawbone'un patentleri Apple ve Google'a karşı kullanılıyor

LinkedIn, yollarını ayırdığı çalışanlarının şirket tarafından tahsis edilen cihazları kullanmaya devam edebileceğini belirtti. Buna ek olarak en az 10 haftalık bir tazminat paketi sunacak olan şirket, ABD’deki çalışanlarının sağlık sigortalarını 12 ay boyunca devam ettirecek. Diğer ülkelerde bu süre 6 ay ile sınırlı olacak. Şirket, yollarını ayırdığı çalışanlarının yeni bir iş bulmasına da yardım edecek.

OnePlus 9 Serisi Türkiye’de, işte fiyat bilgileri

OnePlus'ın geçtiğimiz ilkbaharda duyurusunu gerçekleştirdiği OnePlus 9 Serisi Türkiye'ye geldi. Böylelikle ilk kez bir amiral gemisi OnePlus telefon serisini Türkiye'de görüyoruz. Telefonların fiyat bilgileri...

Xiaomi Civi tanıtıldı: Snapdragon 778G işlemci, 55W hızlı şarj

Bir süredir ipuçları verilen ve hakkında paylaşımlar yapılan Xiaomi Civi, sonunda resmiyet kazandı. Yeni bir serinin ilk cihazı olan Civi'ye şu an için başka...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun