USB-C girişli iPhone’un geliştiricisinden Lightning girişli Android telefon

google news abone ol

Mühendis Ken Pillonel, geçtiğimiz yıl Apple’ın yapmaya yanaşmadığını yapmış ve iPhone’a USB-C girişi eklemişti. AirPods’un şarj kutusuna da USB-C girişi yerleştiren Pillonel, bu sefer tersi bir operasyon gerçekleştirdi ve bir Android telefonu Lightning girişi ile dönüştürdü.

Pillonel’in bu dönüşümde kullandığı cihaz normalde USB-C 2.0 girişi taşıyan Samsung Galaxy A51 oldu. Bu şekil dönüştürme süreci tamamlandığında karşımıza Lightning ile şarj olan ve veri aktarımı yapabilen bir Android telefon çıktı.

Pillonel süreci anlatan bir video da paylaştı. Eksantrik mühendis, süreci daha derinlemesine şekilde detaylıca anlatan bir video için de hazırlıkların sürdüğünü belirtti. Pillonel’in hazırladığı ilk videoyu hemen aşağıda izleyebilirsiniz.

Lightning girişi ile çalışan Android telefon belki çok yararlı bir kreasyon olmayabilir. Ken Pillonel ise USB-C girişli iPhone’u yaptıktan sonra işleri dengelemek için bunu tercih ettiğini dile getiriyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR