Ana Sayfa Donanım Liam: Apple’ın iPhone’ları parçalayan robotuyla tanışın

Liam: Apple’ın iPhone’ları parçalayan robotuyla tanışın

0
Liam: Apple’ın iPhone’ları parçalayan robotuyla tanışın

Apple’ın çevre dostu projesi olan Liam, Mart etkinliği içinde yeni ürünlerle birlikte bir gündem maddesi olarak yer aldı. Özel olarak tasarlanan bu robot eski iPhone’unuzu geri dönüştürmek amacıyla parçalarına ayırıyor.

Liam Apple’ın yeni çevresel girişiminin bir sonucu olarak ortaya çıktı. Bu robot cihaz içindeki parçaları algılayabiliyor ve onları güvenli ve verimli şekilde yerlerinden çıkarıyor, böylelikle bunları yeniden, başka cihazlarda kullanmak mümkün oluyor.

Liam’ın tanıtımıyla ilgili olarak hazırlanan videoda öz kaynakları sınırlı olan bir dünyada bazı şeylerin değiştirilemediği belirtiliyor. İşte Liam değiştirilebilir parçaların elde edilmesinde önemli bir rol oynayacak. Bununla birlikte Liam da değiştirilemez bir ürün olmayacak. Gelecekte Liam’ın yeni versiyonlarını da göreceğiz.

Liam Apple’ın dinamik bir projesi olacak

Apple’ın Liam projesi dinamik bir proje ve gelecekte 2.0, 3.0 versiyonlarını görebiliriz. Gelecekte Liam’ların daha yetenekli ve kendi başına işler nitelikte olduğunu ve hatta iPhone’ların yeniden üretimini de gerçekleştirdiğini görebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here