LG’nin yeni monitörleri 4K/144Hz panel ve HDMI 2.1 ile geliyor

LG, CES 2021 etkinliğinde yeni oyuncu monitörlerinin müjdesini verdi. CES 2021 etkinliği kapsamında UltraFine serisi ile bir hayli ses getiren LG, üç adet oyuncu monitörünü daha görücüye çıkardı. LG tarafından tanıtılan yeni monitörler, duyuruldukları andan itibaren bir hayli ilgi toplamışa benziyor.

Halihazırda HDMI 2.1 desteği ve 1440p ekran seçeneklerine sahip LG 27GN950 modelinin güncellenmiş hali olarak piyasaya sürülecek LG UltraGear 27GP950 modeli, Nano IPS panele sahip olmakla beraber 144Hz ekran yenileme hızını destekliyor. Ayrıca LG tarafından aktarılan bilgiye göre, 27 inçlik 4K bir ekrana sahip olan bu oyun monitörü, hız aşırtma sayesinde 160Hz yenileme hızına kadar destekleyebiliyor. Aynı zamanda HDMI 2.1 desteği ile gelen bu model, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S gibi yeni nesil konsollara sahip oyunseverler için de cazip bir seçenek olarak öne çıkıyor.

Geçtiğimiz yıl piyasaya sunulan LG 27GL850 modelinin halefi olan UltraGear 32GP850 ise 31.5 inç boyutunda 1440p çözünürlüğe sahip bir ekran ile geliyor. Bu ekran 165Hz tazeleme hızına sahipken, ekran yenileme hızının hız aşırtma ile 180Hz’e çıkabildiğini ayrıca belirtmiş olalım.

Son olarak, 34 inç boyutunda 1440p çözünürlüğe sahip LG UltraGear 34GP950G ultra geniş monitör modeline değinelim. 21:9 en-boy oranına sahip olan bu monitör, Nvidia G-Sync Ultimate sertifikası ile beraber geliyor. Bu sayede monitör, yine LG tarafından aktarılana göre, minimum görsel takılma ve yırtılmaya karşın, maksimum görsel kalite sunacak.

LG tarafından tanıtılan bu yeni monitörler, yukarıda detaylarını aktardığımız diğer iki model dahil olmak üzere, G-Sync uyumlu olarak gelecek. Ancak ne yazık ki, üç monitörün de çıkış tarihi ve fiyat bilgisine dair henüz kesinleşmiş bir bilgi bulunmuyor.

 

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...