LG Wing Türkiye’ye ne zaman gelecek, belli oldu

LG’nin farklı tasarımı ile adından söz ettiren akıllı telefonu LG Wing için Türkiye çıkış tarihi belli oldu. Şirketten gelen açıklamaya göre Şubat 2021’de bu dönebilir ekran tasarımlı telefon Türkiye’deki tüketicilerle buluşacak. Çift ekrana sahip sıra dışı tasarımı ile yepyeni mobil deneyimler sunduğu belirtilen LG Wing, özellikle keşfetmeyi sevenlerin tercihi olacaktır.

Geçtiğimiz eylül ayında tanıtılan LG Wing, Güney Koreli şirketin ilk Explorer Project cihazı olarak nitelendiriliyor. Üst üste gelen çift ekrana sahip LG Wing, “Temel Mod” ve “Döndürme Modu” olmak üzere iki farklı moda sahip. Döndürme Modunda, telefonun ön yüzü saat yönünde 90 derece dönerek Ana Ekranı yatay moda yönlendiriyor. Böylelikle, 3,9 inçlik bir İkinci Ekran ortaya çıkıyor. Telefon bu modda iken, her iki ekranda tek bir uygulama genişletilerek açılabildiği gibi, her iki ekranda farklı uygulamalar da aynı anda görüntülenebiliyor. Böylelikle kullanıcılar, hem film izleyip, hem arkadaşlarıyla sohbet edebiliyor ya da hem bir ekranda oyun oynayıp hem diğer ekranda haritaları takip edebiliyorlar. Çoklu Uygulama özelliği, kullanıcıların genellikle birlikte kullandıkları uygulama çiftleri için kısa yollar oluşturmalarına da olanak tanıyor.

LG Wing’de, iyi bir görüntüleme ve oyun deneyimi sunmak için 20.5:9 en boy oranına sahip kusursuz 6.8 inç P-OLED FullVision Ana Ekran bulunuyor. İkinci Ekran yalnızca cihazın görüntülenebilir alanını genişletmekle kalmıyor, aynı zamanda Ana Ekran yatay moddayken bir tutuş işlevi görüyor. Grip Lock etkinleştirildiğinde, İkinci Ekran saat ve tarih gibi yararlı bilgileri görüntülüyor ve yanlışlıkla dokunmaları engelliyor. İkinci ekran ayrıca, optimize edilmiş video platformu uygulamalarında, Medya Denetleyicisi olarak görev yapıyor. Kullanıcılar, İkinci Ekranın sağ üst köşesinde beliren kayan simge ile, videoyu duraklatmadan veya başka bir pencereye geçmeden video ve ses ayarlarını değiştirebiliyorlar.

LG, Wing’in telefonları ile günlük rutinlerini, alışkanlıklarını kaydeden ve paylaşan kullanıcılar için gelişmiş kamera özellikleri sunduğunu belirtiyor. Üç arka kameraya sahip LG Wing’de 64 MP Ultra Yüksek Çözünürlüklü OIS, 12 MP Ultra Geniş Büyük Piksel ve 13 MP Ultra Geniş Açılı Kamera var. Önde de 32 MP açılır kamera bulunuyor. LG Wing’in en önemli özelliklerinden biri ise, Döndürme Modundayken telefonla “Çift Kayıt” gerçekleştirilebilmesi ve sonuçların tek bir dosyada veya en boy oranı 1:1 veya 16:9 olarak ayarlanmış iki ayrı dosyada birlikte kaydedilebiliyor olması. Video çekenlerin işlerini kolaylaştıracak bir diğer LG Wing özelliği ise, ikinci ekranın ana ekranda görüntülenen video ya da fotoğraf için özel bir düzenleme paleti olarak kullanılabilmesi. LG Wing’de ayrıca, Timelapse Kontrolü, Ses Bokeh ve ASMR Kaydı gibi gelişmiş görüntüleme çözümleri koleksiyonu olan LG Creator’s Kit de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Poco X4 serisinde kullanıcıların karşısına dört telefon çıkacak

Dünyada ilk kez bir akıllı telefonda kullanılan Gimbal Hareket Kamerası, LG Wing’in İkinci Ekranının kavrama alanı haline gelmesiyle, tek elle yatay modda daha net çekimler ve pürüzsüz video görüntüler için gereken netliği sağlıyor. LG Wing, kamera açısını kontrol etmek için bir kumanda kolu, sarsıntıları ve bulanıklığı azaltmak için bir kilit, hareket halindeyken daha yumuşak videolar için takip modu, ritmik ve dinamik hareketleri yakalamak için birinci şahıs izleme modu, minimum yukarı ve aşağı sallamayla yatay hareket için kaydırma takibi gibi tipik olarak yalnızca gerçek bir gimbal üzerinde bulunan işlevler sunuyor.

LG Wing Türkiye çıkış tarihi belli olsa da, çift ekranlı telefonun fiyatı henüz açıklanmadı. Bu bilginin de ürün piyasaya sunulacağı zaman belli olacağını tahmin ediyoruz. Ancak özellikleri dikkate alındığında 15-20 bin TL arasında bir fiyat beklemek yanlış olmayacaktır.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

İLGİLİ HABERLER