LG V30’a gelişmiş Hi-Fi Quad DAC ses özellikleri geliyor

LG V serisinin tutkunlarının en fazla ilgisini çeken özelliklerden bir tanesi üst sınıf ses desteği oluyor. LG V20’de 32-bit Hi-Fi Quad DAC (Dijitalden analoga dönüştürücü) bulunuyordu. Böylelikle dijital müzik parçalarınızı analog işaretlere dönüştürüyor, böylelikle dijital bozulmaya uğramadan hoparlör ve kulaklıklarla sesi güçlendirmek mümkün oluyordu.

İleri seviyede ses bilgisi olmayanlar için basitçe anlatacak olursak, bu özellik sesin daha dolgun ve sağlam çıkmasını sağlıyor. Sesi orijinal ses kaynağından çıkan hâle daha da yaklaştırıyor. Eğer bu tarz geliştirilmiş ses çıkışını daha önce deneyimlediyseniz, dijital ve analog sesler arasındaki farkın gece ile gündüz gibi olduğunu fark edersiniz.

Aradaki farkı bilmeyip, LG V30’u satın almayı düşünenler, çok yakında aradaki farkı anlayabilirler. LG yakında çıkacak amiral gemisi telefonu V30’a da 32-bit Hi-Fi Quad DAC ses desteğini getiriyor. Ayrıca B&O PLAY ile var olan iş ortaklığını da uzatıyor.

ESS Technology?nin SABRE ES9218P modülüyle desteklenen LG’nin yeni Hi-Fi Quad DAC özelliği, V20’de var olmayan iki yeni özelliği de içeriyor. Bunlardan bir tanesi dijital filtreler, diğeri de çeşitli ses profilleri.

Genellikle üst sınıf ses oynatıcı cihazlarda bulunan filtreler, kullanıcının sesin vuruş tepkilerini özelleştirmesine imkan sağlıyor. Profiller arasından ise gelişmiş, detaylı, canlı ve bas karakteristikleri arasından seçim yapılabiliyor. Kullanıcılar sol ve sağ ses işaretlerini de isteklerine göre ayarlayabiliyor. Bu da duyma zorluğu yaşayanlar için epey kullanışlı olacaktır.

LG V30’un aşağıda görünen ayar ekranları sayesinde çeşitli profiller ve ses seçeneklerini görüntülemek ve düzenlemek mümkün olacak.

YouTube Shorts fonu şimdi Türkiye’ye açıldı

YouTube, Ekim ayından itibaren kısa video içerik üretimini teşvik etmek amacıyla YouTube Shorts Fonu’nu Türkiye’de de kullanacağını açıkladı. Shorts formatında yaratıcı ve benzersiz videolar üreten içerik...

Anker’den MagSafe uyumlu yeni MagGo serisi ve ilk üyeleri

MagSafe Battery Pack, MagSafe Cüzdan Kılıf veya MagSafe Duo Şarj Cihazı gibi birkaç Apple sertifikalı MagSafe aksesuarından farklı alternatif arayanlar için Anker gibi üçüncü...

Facebook yeniden genç kullanıcılara odaklanacak

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, şirketi içindeki ekipleri genç yetişkinlere hizmet etmeyi esas ilerleme noktası olarak belirlemeye yönlendirdiğini söyledi. Pazartesi günü öğleden sonra yatırımcılarla yapılan...

SharePlay özelliğini getiren iOS 15.1 ve iPadOS 15.1 yayınlandı

Apple bu akşam iOS 15.1 ve iPadOS 15.1 güncellemelerinin dağıtımına başladı. Bu yeni sürümle gelen en büyük yenilik SharePlay oluyor. SharePlay, başlangıçta iOS 15'te sunulması...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun