LG ThinQ markası altında yeni yapay zekâ ürünleri çıkaracak

lg thinq LG, yapay zekâ konusundaki çalışmalarını daha ciddi bir seviyeye taşımayı planlıyor. Şirket bu plan çerçevesinde önümüzdeki yıl “ThinQ” markası altında yeni ürün ve servisler çıkarmayı hedefliyor. LG ThinQ markasını 2018’de piyasaya süreceği, derin öğrenme ve iletişim yetenekleri taşıyan televizyonlar, buzdolapları, elektronik cihazlar ve servislerde kullanacak.

Şirketten yapılan açıklamada, ThinQ için oluşturulan stratejide ürünlerin birbirleriyle iletişim kurabilmesinin önemli olduğu vurgulandı. Yapay zekâ teknolojisi için yeni kullanım sahalarının ortaya çıkabileceğini işaret eden LG, bu konuda iş ortaklarının da çalışmalar yapabileceğini belirtti. Ancak şirket olası iş ortakları ve çalışmaları konusunda bilgi vermedi.

Güney Koreli elektronik devi, daha önce de SmartThinQ markasıyla piyasaya akıllı cihazlar sürmüştü. Ancak LG yeni markasıyla akıllı ürünlerini biraz daha öne çıkarmayı amaçlıyor. Şirketten yapılan açıklamada, yapay zekânın teknoloji dünyası için sınır olduğu belirtildi. Ev ürünleri ve tüketici elektroniğindeki liderliğini hatırlatan şirket, yapay zekâyı daha uygulanabilir ve daha az ürkütücü kılmanın da kendi sorumlulukları arasında yer aldığını belirtti.

LG yapay zekâyı öne çıkarmaya hazırlandığına dair işaretleri bir süredir veriyordu. Şirket, CES 2017’de DeepThinQ derin öğrenme teknolojisini duyurmuştu. Aynı zamanda Seul’de bir Yapay Zeka Laboratuvarı açan şirket, yapay zekâ araştırmalarını bu merkezde gerçekleştiriyor.

LG ThinQ markasının ilk ürünlerini CES 2018’de tanıtabilir

LG ThinQ markasının ilk ürünlerini CES 2018’de gözler önüne çıkarabilir. Şirket, tüketici elektroniği ürünleriyle ilgili duyurularında CES’i sıklıkla tercih ediyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...