LG sürücüsüz Mercedes-Benz otomobillerinin kameralarını geliştirecek

mercedes-benz-concept-s-301214

Geleceğin otomobil sürüş deneyiminde otomobili sürmek pek bulunmayacak gibi görünüyor. LG ve Mercedes-Benz geleceğin kendi kendine giden araçlarında kullanılacak yeni bir stereo kamera sistem geliştirdiklerini duyurdu.

Birden fazla kamera kullanılarak otomobilin önünde ne olduğu, bunun ön taraftan ne kadar uzakta olduğu algılanacak, böylelikle sürüş zahmetinin sürücünün üstünden alınması için gerekli olan kendini tanımalık yolunda ilk adım atılmış olacak. Ayrıca bu, iki şirketin verimli ve uzun süreli olmasını umduğu iş ortaklığının da ilk adımı olarak nitelendiriliyor.

LG bu işbirliğinde geleceğin sürücüsüz Mercedes-Benz otomobillerinin temel bileşenlerini sağlamaktan sorumlu olacak.

Sürücüsüz otomobiller şu anda en çok araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin yürütüldüğü konuların başında geliyor. Google ve Audi gibi teknoloji ve otomotiv devlerinin oluşturduğu iş ortaklıklarıyla çalışmalar yürütülüyor. Şimdi de LG ve Mercedes-Benz gibi iki endüstri devi ve tanınmış marka bir araya gelerek geleceğin lüks otomobillerini inşa etmek için birlikte çalışıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone satın almayı düşünenlerin ilgisini çekecek indirim fırsatı

Bugünlerde bir iPhone satın almayı düşünüyorsanız, bu indirim fırsatı mutlaka ilginizi çekecektir. Trendyol'da bulunan Gürgençler Apple Premium Reseller mağazasında iPhone 12 Pro Max, iPhone...

Kontrolden çıkan Çinli roketin parçaları Hint Okyanusu’na düştü

Kontrolden çıkan Çinli roketin parçalarının Hint Okyanusu'na düştüğü tahmin ediliyor. Çin'in uzay ajansının sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, Long March 5B roketin Maldivler'in batısına düştüğünün...