LG StanbyME ve Objet ile TV tasarımına yeni soluk getiriyor

google news abone ol

LG, önümüzdeki ay CES 2022’de sergileyeceği StanbyME ve Objet isimli iki yeni televizyonu şimdiden gözler önüne çıkardı. Güney Koreli şirketin yeni televizyonlarının ikisi de farklı tasarımlarıyla dikkat çekiyor.

65 inç büyüklüğünde bir OLED TV olan LG Objet (65Art90), tek bir dokunuşla yukarı çıkan veya aşağıya inen bir kanvas örtüyle geliyor. Böylelikle ekranın televizyon kullanılmazken gizlenmesi sağlanıyor.

Kullanıcılar diledikleri takdirde ekranın belli bir bölümünü belli işlevleri gösterecek şekilde ayarlayabilecek. Örneğin ekranın alt kısmında sadece saat ve tarih gibi bilgiler görülebilecek. Televizyonda sadece müzik oynatılmasına yönelik özellikler de bulunacak.

LG StanbyME ve Objet ile TV tasarımına yeni soluk getiriyorLG’nin OLED panelli yeni televizyonunun üstünü örten kanvasın kumaşı Kvadrat tarafından üretildi. Şirket, potansiyel kullanıcılarına kanvas için kızıl ağaç, yeşil ve bej olmak üzere üç renk seçeneği sunacak.

LG StanbyME ve Objet ile TV tasarımına yeni soluk getiriyorLG’nin portföyüne ekleyeceği bir diğer TV ise StanbyME olacak. 27 inçlik bir eğlence merkezi olan StanbyME, bataryayla çalışması sayesinde kablosuz şekilde odadan odaya taşınacak. Televizyon tam şarjın ardından 3 saatlik bir kullanım süresi sunacak.

Döndürülebilen ekranda TikTok videoları gibi dikey içerikler rahatlıkla tüketilebilecek. Buna ek olarak, ekranın yüksekliği de kullanıcılar tarafından ayarlanabilecek.

Kullanıcılar diledikleri takdirde mobil cihazlarını StanbyME ile birlikte sunulacak yuvanın yardımıyla ekranın üstüne sabitleyebilecek. Böylelikle StanbyME ile video görüşme yapmak da mümkün olacak.

LG StanbyME ve Objet ile TV tasarımına yeni soluk getiriyorLG Objet ve StanbyME için henüz fiyat ve çıkış tarihi açıklamış değil. Şirketin bu bilgileri CES 2022’de vermesi bekleniyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix Ekim 2022 takvimi: Andropoz ve Cici geliyor

Netflix Ekim 2022 takvimi kapsamında gösterime girecek orijinal diziler, filmler ve diğer içeriklerle ilgili detayları burada veriyoruz. "Artık değişim vakti ve değişim cesaret ister..." sloganıyla...

Twitter’dan tweet düzenleme özelliği için yeni paylaşım

Twitter tweet düzenleme özelliğinin duyurusunu bir süre önce yapmıştı. Uzun süredir beklenen bu özelliğin testleri bir süredir devam ediyor. Eylül ayı bitmeden kullanıma sunulacağı...

Redmi Note 11R tanıtıldı: Dimensity 700 işlemci, 5000 mAh pil

Xiaomi Redmi Note 11R daha önce duyurulduğu gibi bugün itibarıyla gözler önüne çıktı. Note 11 serisinin en yeni üyesinin tamamen yeni bir telefon olduğunu...

Google büyük beklentilerle açtığı Stadia bulut oyun hizmetini kapatıyor

Google, bulut oyun hizmeti Stadia'yı kapatıyor. Hizmet, 18 Ocak 2023'e kadar oyuncular için açık kalmaya devam edecek. Google, yurt dışındaki kullanıcıların Google Store üzerinden...

Twitter’dan video izleme deneyimini değiştirecek önemli yenilikler

Twitter TikTok etkisine kapılan sosyal medya platformları arasında yerini alıyor. Mikro blog servisinde videolar artık TikTok'takine benzer şekilde tam ekranda gösterilecek. Buna ek olarak,...