LG Smart TV sahipleri yakında Gamefly üzerinden oyun oynayabilecek

lg smart tv

LG, WebOS işletim sistemli akıllı televizyonlarına yerleştireceği Gamefly uygulamasıyla kullanıcılarına televizyon üzerinden video oyun kiralama ve oynama imkanı sunacak. Servis, önümüzdeki nisan ayının sonlarına doğru faaliyete geçecek. Gamefly, daha önce Samsung ile de benzer bir işbirliği içine girmişti. Ancak uygulamadan şu an için sadece ABD’deki LG Smart TV sahipleri faydalanabilecek.

Gamefly uygulaması, WebOS 3.0 ve üstü işletim sistemli televizyonlarda çalışacak. WebOS 2.0 barındıran 2015 model LG akıllı televizyonlar için uygulamanın çıkışıyla birlikte bir yazılım güncellemesi yayınlanacak. Böylelikle uygulama, daha geniş bir kullanıcı kitlesiyle buluşmuş olacak.

LG WebOS Smart TV sahiplerinin Gamefly tarafından sunulan oyunlar için hakiki bir konsola ihtiyacı olmayacak. Logitech F710 tarzı bir oyun kumandası ve Gamefly aboneliğiyle Tomb Raider, Batman: Arkham Origins, F.E.A.R. 3 ve Darksiders gibi oyunlara erişilebilecek. Gamefly’ın sunduğu oyun katalogunda aileyle birlikte oynamaya daha uygun oyunlar da bulunuyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Kids uygulaması artık Türkiye’de

YouTube yetişkinler kadar çocuklar için de epey popüler platformlardan bir tanesi. Çocuklar daha bebekliklerinden itibaren YouTube'dan oynatılan videolarla büyüyor desek yanlış olmaz. Bu durumu...

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...