LG Silikon Vadisi ekibinde küçülmeye gitti

LG Silikon Vadisi

LG Silikon Vadisi ekibinde bulunan 20 çalışanıyla yollarını ayırdı. Söz konusu ekip, webOS işletim sisteminin geliştirme çalışmalarını yürütüyor. Şirketten yapılan açıklamada, işten çıkarmaların verimliliği artırma amacıyla gerçekleştirildiği belirtildi ve yaşananların webOS işletim sisteminin geliştirme çalışmalarını etkilemeyeceğinin altı çizildi.

LG, webOS’i 2013 yılında satın almış ve işletim sistemini akıllı televizyon ve saatlerine yerleştirmişti. LG, kullanıcı arayüzü ve ürün yönetimi ekiplerini tek bir grupta birleştirdiğini açıklarken, yeni grubun webOS gelişimine odaklanmayı sürdüreceğini ifade etti. Grup, otomotiv platformları gibi yeni alanlar üzerine de çalışmalar gerçekleştirecek.

Geliştirme ekibini küçültmek ama aynı zamanda yeni alanlara yönelmek kulağa pek mantıklı gelmese de, LG bu yolu izlemeye karar vermiş durumda.

Şirkete yakın kaynaklar, LG Silikon Vadisi ekibinde kalanlar için geliştirme çalışmalarını sürdürmenin zorlu olacağını dile getirdi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone satın almayı düşünenlerin ilgisini çekecek indirim fırsatı

Bugünlerde bir iPhone satın almayı düşünüyorsanız, bu indirim fırsatı mutlaka ilginizi çekecektir. Trendyol'da bulunan Gürgençler Apple Premium Reseller mağazasında iPhone 12 Pro Max, iPhone...

Kontrolden çıkan Çinli roketin parçaları Hint Okyanusu’na düştü

Kontrolden çıkan Çinli roketin parçalarının Hint Okyanusu'na düştüğü tahmin ediliyor. Çin'in uzay ajansının sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, Long March 5B roketin Maldivler'in batısına düştüğünün...