Yeni patent LG Rollable için farklı tasarımı gösteriyor

Yuvarlanabilir ekranlı akıllı telefon LG Rollable hakkındaki detaylar yılın ilk günlerinde açıklanmıştı. Ancak bu açıklamadan kısa bir süre sonra telefonun piyasaya çıkmayabileceği iddiası da gündeme gelmişti. Bu iddiaya rağmen, LG’nin cihazın tasarımının farklı versiyonları için patent almaya devam ettiği görülüyor.

Bu yeni versiyon tasarım bakımından orijinal LG Rollable’a benziyor. Ancak arada bazı önemli farklar da göze çarpıyor. Ancak bu farklılaştırılmış versiyonun da kısa süre içinde piyasaya çıkması pek olası görünmüyor.

LG tarafından Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi’ne sunulan patent dosyası MySmartPrice sitesi tarafından ortaya çıkarıldı. Patent dosyasının 2020’nin başlarında sunulduğu ancak kısa süre önce erişime açıldığı görülüyor. Bu noktada patentin sunulduğu tarih nedeniyle LG’nin akıllı telefon pazarından çıkacağı iddialarıyla ters düşmediğini de belirtmek gerekiyor.

Her iki tasarımda da arka panelde ikinci bir ekran görülüyor. Ancak yeni patentte daha ince bir ekranın tercih edilmesi dikkat çekiyor. Buna ek olarak, patent dosyasında kenar butonlarının varlığı da göze çarpıyor.

LG akıllı telefon pazarından çıksa bile bu durum şirketin aldığı patentleri etkilemeyecek. Şirket bu patentleri dilediği takdirde isteyen şirketlere satabilecek veya patentlerin kullanımı için lisans verebilecek. Buna ek olarak, şirketin akıllı telefon pazarına dönüş veya farklı alanlarda kullanım için patentlerini muhafaza etmesi de ihtimaller arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Android 12 çıkışı 4 Ekim'de gerçekleşebilir

Yeni patentlerde görülen cihazların farklı LG Rollable versiyonları olması bir hayli muhtemel. Her yeni ürün birden fazla tasarım ve farklı versiyon deneniyor. Ortaya çıkan yeni patentin finale kalamayan bir versiyona ait olduğu söylenebilir.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....

Microsoft Office 2021 çıkış tarihi açıklandı, Windows 11 ile aynı gün çıkıyor

Microsoft, perşembe günü ticari müşteriler için Microsoft Office'in bir sonraki kalıcı sürümünü piyasaya sürdü. Ayrıca 5 Ekim'de bireysel tüketiciler için Office 2021 sürümünü yayınlayacağını...

Huawei Okula Dönüş Kampanyası’nda MateBook ürünlerinde indirimler devam ediyor

Huawei, MateBook Serisi’ni Okula Dönüş dönemi kapsamında birçok kampanya ve indirim fırsatlarını tüketiciye sunmaya devam ediyor. Şirket MateBook Serisi’ni, Okula Dönüş dönemi kampanyası kapsamında...

GoPro yola Hero 10 Black ile devam ediyor

GoPro, Hero 10 Black ile kullanıcılarının karşısına "amiral gemisi" sınıfından yeni bir aksiyon kamerası çıkarıyor. Hero 10 Black tasarım bakımından Hero 9'dan uzaklaşsa da,...