LG Rollable hakkında dikkat çekici iddia

LG’nin Rollable olarak andığı yuvarlanabilir ekranlı prototip telefonu, sanal ortamda gerçekleştirilen CES 2021’in dikkat çeken duyurularından biri olmuştu. Bu telefonun eylül ayı itibarıyla satışa sunulabileceği söylentileri de duyurunun ardından etrafta dolaşmaya başlamıştı. Ancak LG Rollable hakkındaki yeni bir iddia, farklı bir durumu işaret ediyor.

The Korea Herald gazetesinin haberine göre, LG Rollable’ın akıbeti konusunda henüz net bir karar verilmiş değil. LG’nin her türlü ihtimalin açık olduğunu belirtmesi ve mevcut ihtimallerin pek parlak görünmemesi dikkat çekiyor.

LG’nin mobil cihaz pazarından çıkmayı değerlendirdiğine dair haberler bir süredir gündemde dolaşıyor. Şirketin potansiyel bir alıcıyla görüşmeye başladığı da söyleniyor. Uzun yıllardır zarar eden mobil cihaz birimi, LG’nin yumuşak karnı hâle gelmiş durumda.

LG 2020’de mobil cihaz birimi yüzünden geçtiğimiz yıl 800 milyar won (5,36 milyar TL) zarar etmişti. Birimin 2015’ten beri toplam operasyon zararı ise 5 trilyon won (33,4 milyar TL) seviyesine ulaşmış durumda.

Ancak LG’nin akıllı telefon birimini elden çıkarmasa bile Rollable’ı piyasaya sürmeyebileceği de iddialar arasında yer alıyor. CES İnovasyon Ödülü’nü kazanan LG Wing’in satışlarının düşüklüğü, LG’yi düşündürüyor gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Google Pixel 6 Pro sızıntısı tüm detayları gösteriyor

LG Rollable ve LG’nin mobil cihaz biriminin akıbetine dair haberler, önümüzdeki dönemde gündemde önemli bir yer tutacağa benziyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Netflix’ten Kenya’daki Android kullanıcıları için ücretsiz paket

Netflix, Kenya'da yaşayan Android telefon sahiplerine bazı içeriklerine ücret ödemeden erişme imkanı sunuyor. Bu doğrultuda kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden Netflix'in ücretli abonelerinin izleyebildiği...

Gelecek OnePlus amiral gemisini çalıştıracak birleştirilmiş ColorOS/OxygenOS ile ilgili detaylar

Bu yılın başlarında bazı departmanlarını Oppo ile birleştiren OnePlus, bu birleşimin geleceğinin nasıl görüneceğine dair biraz daha fazla ayrıntı verdi. Görünüşe göre, bu ortak...

iOS 15 yayınlandı, hemen şimdi indir

Apple'ın ön gösterimini haziran ayındaki WWDC 2021 etkinliğinde gerçekleştirdiği iOS 15 için final sürüm yayınlandı, indirme işlemi için bekleyenler artık bu güncellemeyi cihazlarında görebilirler....

iPadOS 15 yayınlandı, işte yenilikler ve uyumlu cihazlar

Apple iPad'lere özel işletim sistemi iPadOS'in en son sürümünü yayınladı. Yaz başında ön gösterimi yapılan iPadOS 15 ile birlikte Apple'ın tabletlerine çoklu görev tarafında...