LG’nin mobil birimi toparlanma sinyalleri veriyor

LG’nin üçüncü çeyreğe ait finans raporu, şirketin mobil birimi için umut vaadeden işaretler barındırıyor. Şirketin mobil biriminin operasyon kârı bu dönemde 1.34 milyar dolar (11,26 milyar TL) oldu. Satış gelirleri ise bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 17 oranında arttı. LG mobil birimi, buna rağmen, üçüncü çeyreği 124.9 milyon dolar zararla kapattı. Birimin bir önceki çeyrekteki zararı 169.1 milyon dolardı.

LG’nin özellikle Kuzey ve Güney Amerika’daki satışlarını artırdığı görülüyor. Wing, Velvet ve Q51, LG’nin başarılı performansının temel faktörleri olarak öne çıkıyor. Üretimde verimliliğin artması ve uygun fiyatlı yeni telefonların da beklenenden fazla satması, LG’nin mobil birimine önemli bir avantaj sağlamış gibi görünüyor.

LG bir süredir mobil birimi için daha farklı bir strateji izliyor. Şirket bir yandan Wing ve Velvet gibi yenilikçi cihazlara odaklanırken, diğer taraftan da uygun fiyatlı seçeneklerinin sayısını artırmayı sürdürüyor. Bu yaklaşım LG’nin beklediği sonucu vermiş gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
OnePlus Watch için daima açık ekran seçeneği yolda

LG önümüzdeki dönemde de Kuzey ve Güney Amerika’ya odaklanmayı sürdürecek. Şirket, bu dönemde 5G telefonlara olan ilginin de artmasını umuyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Kids uygulaması artık Türkiye’de

YouTube yetişkinler kadar çocuklar için de epey popüler platformlardan bir tanesi. Çocuklar daha bebekliklerinden itibaren YouTube'dan oynatılan videolarla büyüyor desek yanlış olmaz. Bu durumu...

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...