LG HomeChat servisi ev eşyalarıyla yazışma dönemini başlatıyor

LG CES 2014’teki basın toplantısında HomeChat olarak adlandırdığı ve kullanıcıların beyaz eşyalarıyla mesajla iletişim kurmalarını sağlayan yeni bir sevisi duyurdu.

lg-homechat-070114Kullanıcılar 2014 model LG beyaz eşyalarıyla LINE mesajlaşma uygulamasını ve Güney Koreli şirketin HomeChat servisini kullanarak iletişim kurabilecek, kontrol, izleme ve içerik paylaşımı gibi işleri gerçekleştirebilecek.

Servis Doğal Dil İşleme teknolojisini kullanıyor ve LINE uygulamasıyla çalışacak şekilde geliştirildi. Bu, HomeChat’in yeni komutlar öğrenmeye veya başka bir uzaktan kumanda kullanmaya gerek duymayacağı anlamına geliyor. Kullanıcıların ihtiyaç duydukları her şey akıllı telefon veya masaüstü bilgisayarda bulunacak.

Servisi kullanmak için 2014 model LG akıllı ev eşyalarına sahip olmak gerekiyor. Evinizi bu eşyalarla doldurduktan sonra tüm eşyalarınızı HomeChat ile yönetebileceksiniz.

Örneğin buzdolabınıza bir mesaj atarak tatile gittiğinizi söyleyeceksiniz, o da size tatil moduna girip girmeme konusunda onayınızı isteyen bir mesajla karşılık verecek. Siz “evet” cevabını gönderirseniz, buzdolabı güç tasarruf moduna geçiş yapacak.

Söz konuus çamaşır yıkamak veya yerleri temizlemek olduğunda, kullanıcılar HomeChat’i kullanarak kişisel tercihlere göre çamaşır yıkama döngülerini indirebilecek veya süpürge robotuna her saban saat 9’da çalışmaya başlama talimatı gönderebilecek.

Bunlara ek olarak, HomeChat servisi buzdolabını dijital fotoğraf çerçevesine dönüştürüyor, LINE aracılığıyla buzdolabının görüntüleme paneline yüklenen fotoğrafları gösteriyor.

LINE uygulaması ücretsiz olarak sunuluyor ve şu anda dünya çapında 310 milyon kullanıcı tarafından kullanılıyor. Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry ve Nokia Asha cihazlarına özel sürümleri bulunan uygulama aynı zamanda Windows ve OS X ile çalışan masaüstü bilgisayarlarda da kullanılabiliyor.

HomeChat servisi başlangıçta İngilizce ve Korece dillerinde kullanılabilecek. 2014 içinde daha fazla dilin desteklenmesi planlanıyor. Ayrıca LG bu servisin diğer mesajlaşma servislerine de yayılmasını planlıyor.

İlgili >> LG Newsroom

Samsung Galaxy Note 10 Lite Ön İnceleme – Video

Samsung Galaxy S10 Lite gibi Note 10 Lite da geçen yılın sonlarında dedikodularını epey sıklıkla gördüğümüz bir akıllı telefondu. CES 2020 öncesinde resmiyet kazanan...

Huawei P30 Lite 128 GB yeni 64 GB’lık modelin fiyatının altında satışta

Huawei P30 Lite 64 GB modeli şu sıralar piyasada sıklıkla görmeye başladığımız Android telefon modellerinden bir tanesi. Huawei, geçen yıl çıkarmış olduğu bu akıllı...

MediaMarkt karne indirimi kampanyası beklenen fırsatlarla başladı

2019-2020 Eğitim ve Öğretim Dönemi ilk yarısı cuma günü alınacak karnelerle birlikte sona eriyor. Öğrenciler, eylül ayından gösterdikleri performansın ölçüsü olarak karnelerini alıyor. MediaMarkt...

Yeni Microsoft Edge internet tarayıcısı nasıl indirilir?

Microsoft Chromium tabanlı yeni Edge internet tarayıcısını yayınladı. Dahili izleme koruması, web'den görsel ve içerik toplamayı sağlayan Koleksiyonlar özelliği ve işletmeler için Internet Explorer...

Turkcell’den Yapay Zekâ İlkeleri ve dikkat çeken uygulamalar

Turkcell 2020'lerden itibaren teknolojideki gelişmelerin odak noktası olması beklenen yapay zeka çalışmalarında uyacağı yedi ilke, düzenlediği özel bir basın toplantısında açıkladı. Türkiye'de bu adımı...

TEKNOBLOG BÜLTEN

Güncel haberler her sabah posta kutunuzda.

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz