LG G5 Türkiye fiyatı belli oldu: Galaxy S7 ile aynı fiyattan geliyor

lg g5

LG’nin MWC 2016’da resmi tanıtımını gerçekleştirdiği yeni amiral gemisi akıllı telefonu LG G5’in Türkiye lansmanı gerçekleştiriliyor ve bu toplantıda Android telefon hakkında bilmediğimiz detaylar paylaşılıyor. Bilinmeyenlerin arasında fiyay bilgisi en başta geliyor. Aslında 5.3 inç Quad HD ekranlı telefonun fiyatı hakkında ortalıkta birtakım dedikodular uzun zamandır dolaşıyordu ve görünüşe göre bunlar doğru çıktı.

LG Türkiye’den gelen açıklamaya göre, LG G5 Türkiye fiyatı 2799 TL olacak. Piyasadaki rakiplere baktığımızda LG G5’in barındırdığı teknik özelliklere göre avantajlı bir yerde durduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca bu fiyat etiketi LG G5’in Samsung’un amiral gemisi Galaxy S7 ile aynı fiyattan satılacağını gösteriyor.

lg g5

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: LG G5 Ön İnceleme

LG G5 önceki G serisi amiral gemisi telefonlarından farklı olarak tamamen metalden yapılmış bir gövdeyle geliyor. Yekpare görünümlü olmasına karşın, LG bu telefonda pili değiştirmeyi sağlayacak bir yolu bulmayı başarmış. Telefonun alt tarafında çıkarılabilir bir parça bulunuyor ve bu parça hem pile erişip değiştirmeyi sağlarken hem de LG’nin Oyun Arkadaşları olarak adlandırdığı bazı aksesuarların LG G5’e bağlanmasına ve onun yeteneklerini artırmasına izin veriyor.

LG G5’in sahip olduğu 5.3 inç ekran Quad HD çözünürlük desteği sunuyor. Yine IPS Quantum teknoljisine sahip olan bu ekran Always-on olarak adlandırılan, saat ve tarih gibi bilgileri ekranda sürekli gösteren bir özelliği de bünyesinde barındırıyor. Ayrıca Daylight Mode olarak adlandırılan özellik sayesinde otomatik parlaklık ayarının ötesine geçerek LG G5’in ekranının dış ortamlarda daha iyi görünmesini sağlıyor.

İşlemci tarafına baktığımızda G5’te Qualcomm Snapdragon 820’yi görüyoruz. Buna 4 GB RAM, 32 GB dahili hafıza, 2 TB’ye kadar kapasiteye sahip kartları destekleyen microSD kart yuvası eşlik ediyor. Telefonda yer alan X12 LTE modem sayesine saniyede 600 Mbit’e varan Kategori 12 indirme ve saniyede 150 Mbps’ye varan Kategori 13 yükleme hızlarını destekliyor. Diğer bir deyişle 4.5G şebekelerinin potansiyelinden fazla miktarda yararlanma şansı veriyor ve gelecekte kurulacak daha hızlı şebekeleri de destekleme garantisini veriyor.

Kamera tarafında da LG G4’ün güçlü yanları G5’e taşınıyor ve bunun üstüne yeni yetenekler de ekleniyor. Arkada 78 derecelik standart lensin yanında bir de 135 derecelik ikinci bir lens bulunuyor. İki kameralı yapı sayesinde diğer akıllı telefon kameralaerından yaklaşık 1.7 kere, insan gözünün sahip olduğundan ise yaklaşık 15 derece daha geniş görüş açısına ulaşılıyor.

G5’te ilginç kamera özellikleri de mevcut. ‘Pop-out Picture’, ‘Film Effect’ ve ‘Auto Shot’ gibi fotoğraf efektleri koleksiyonuna sahip olan G5’te ‘Pop-out Picture’ özelliği ile standart ve geniş açı lenslerle çekilen fotoğraflar birleştirilip bir resim çerçevesi efekti yaratılabiliyor. Geliştirilmiş kamera arayüzü UX’e sahip olan ‘Auto Shot’ özelliği ile yüz fark edildiğinde otomatik olarak selfie çekilebilirken, ‘Film Effect’ özelliği ile de bir resme dokuz farklı film emülatörü uygulanabiliyor.

LG G5’in bir de oyun arkadaşları bulunuyor. LG 360 VR, LG 360 CAM, LG Tone Platinum, H3 by B&O Play, LG CAM Plus gibi opsiyonel olarak sunulan aksesuarlar sayesinde Android telefonun yeteneklerini daha da artırmak mümkün oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: LG G5’i zenginleştiren ‘arkadaşlarıyla’ tanışın

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

İLGİLİ HABERLER