LG G4 ile ilgili yeni video UX 4.0 kullanıcı arayüzüyle ilgili yeni detayları gösteriyor

LG yeni nesil amiral gemisi G4’ün 29 Nisanda gerçekleştirilecek tanıtımı öncesinde merak edilecek fazla nokta bırakmıyor. İster şirketin yayınladığı tanıtıcı videolar, ister sızan çeşitli fotoğraflar olsun, daha şimdiden LG G4 ile ilgili birçok bilgiye sahibiz.

Güney Koreli şirket, Android 5.0 Lollipop’un üstünde sunacağı LG UX 4.0 kullanıcı arayüzüyle ilgili daha önce bir video paylaşmıştı. LG G4 ile birlikte sunulacak özellikleri ve yetenekleri düzgün şekilde kullanmayı sağlayacak olan LG UX 4.0 ile ilgili yeni bir video daha yayınladı. Yayınlanan videoda LG UX 4.0’ın kamera, caller ID ve notlarla ilgili arayüz özelliklerinden bahsediliyor.

Quick Shot kamera özelliği sayesinde G4 sahipleri, arkada yer alan ses kısma tuşuna iki kez basarak fotoğraf çekebilecek. İşin güzel tarafı bu özellik cihaz kilitliyken de çalışabilecek.

Gesture Interval Shot olarak adlandırılan bir özellik de G3’tekine benzer şekilde çekim yapan kişinin el hareketlerini anlayarak çekim gerçekleştiriyor. G4’ü tutan kişinin elini kaldırıp yumruk yapması çekim için zamanlayıcıyı başlatmaya yetiyor. Ancak şimdi bir yerine dört tane fotoğraf çekiliyor, böylelikle içlerinden en iyi çekimi rahatlıkla seçebilirsiniz.

Ringtone ID de G4 sahiplerine farklı kişiler için zil sesleri oluşturmaya izin veriyor. Böylelikle arayan kişi zil kendisine özel zil sesiyle anlaşılmış oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Oppo Watch 2 için EKG destekli versiyon yolda

Quick Memo+ ise web sayfalarını, reklamlardan arındırılmış şekilde, sonradan göz atmak amacıyla saklamayı sağlıyor. Bu, çoğu internet tarayıcısında ve Evernote’un Chrome eklentisinde gördüğümüz web sayfası kırpma işlemine benziyor.

LG G4’te yüklü gelecek LG UX 4.0 ile ilgili daha fazla ayrıntıyı 29 Nisanda İstanbul’da düzenlenecek küresel etkinlikte görme fırsatı elde edeceğiz.

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....

Microsoft Office 2021 çıkış tarihi açıklandı, Windows 11 ile aynı gün çıkıyor

Microsoft, perşembe günü ticari müşteriler için Microsoft Office'in bir sonraki kalıcı sürümünü piyasaya sürdü. Ayrıca 5 Ekim'de bireysel tüketiciler için Office 2021 sürümünü yayınlayacağını...

Huawei Okula Dönüş Kampanyası’nda MateBook ürünlerinde indirimler devam ediyor

Huawei, MateBook Serisi’ni Okula Dönüş dönemi kapsamında birçok kampanya ve indirim fırsatlarını tüketiciye sunmaya devam ediyor. Şirket MateBook Serisi’ni, Okula Dönüş dönemi kampanyası kapsamında...

GoPro yola Hero 10 Black ile devam ediyor

GoPro, Hero 10 Black ile kullanıcılarının karşısına "amiral gemisi" sınıfından yeni bir aksiyon kamerası çıkarıyor. Hero 10 Black tasarım bakımından Hero 9'dan uzaklaşsa da,...