PAYLAŞ

OLED ve 4K çözünürlüklü televizyonları dünya pazarına getiren ilk şirket olan LG şimdi devrim niteliğindeki bir başka ekran teknolojisi olan esnek ekranları müşterilerle buluşturmaya hazırlanıyor. Korea Times’ın haberine göre LG ilk parti esnek ekranları bu yılın sonlarında piyasaya sunmayı hedefliyor.

Lglogo-01022012

Güney Koreli şirketin vatandaşı ve rakibi Samsung da “Youm” olarak adlandırdığı esnek ekranlarını geçtiğimiz ocak ayında düzenlenen CES tüketici elektroniği fuarında tanıtmıştı. Samsung’un da benzer şekilde esnek ekranlı cihazları orta vadede sunması bekleniyor. Aynı ülkenin iki devi arasındaki rekabet esnek ekranlar ile başka bir arenaya daha taşınacak gibi görünüyor.

Esnek ekranlı cihazlar başlangıçta muhafazakar tasarımlarla karşımıza çıkabilir. Yani alıştığımız elektronik cihazlardan farklı görünüşe sahip olmayan, Samsung’un CES’te gösterdiği gibi bir kenara doğru akacak şekilde ekranı yerleştirilmiş cihazlar görebiliriz. Teknoloji daha da geliştikçe farklı formlara sokulabilen, katlanıp cebe konabilen cihazları da görmek mümkün hâle gelecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung 2018'de katlanabilir bir Galaxy Note telefon çıkarmak istiyor

İlgili >> Korea Times

Önceki HaberCinemagram’ın Android versiyonu yayınlandı
Sonraki Haberİnsan beyni acıya karşı ortak bir işaret veriyor