LG Display OLED TV için üretimi iki katına çıkarıyor

LG, perşembe günü yaptığı bir duyuruyla ikinci OLED panel üretim tesisinde seri üretime başladığını duyurdu. Çin’in Guangzhou şehrinde bulunan fabrika başlangıçta ayda 60 bin OLED paneli üretimi yapacak şekilde çalışmaya başladı. LG’nin Güney Kore’nin Paju şehrinde var olan mevcut fabrikası da hesaba katıldığında, LG Display’in toplam OLED üretim kapasitesi aylık 130 bin panel ile neredeyse iki katına çıkıyor.

LG’ye göre üretilen paneller, boyutları 48 ile 77 inç arasında değişen ekranları üretimi için kullanılacak. Diğer bir deyişle bu paneller TV’ler için üretiliyor. LG Display, sektör genelinde TV’ler için OLED panel tedariğinde bulunan başlıca kaynaklardan bir tanesi durumunda bulunuyor. Aralarında LG, Vizio, Sony, Panasonic, Hisense, Bang & Olufsen ve Toshiba’nın bulunduğu 19 marka LG Display’in OLED panellerini TV’lerinde kullanıyor.

LG Display’in yeni fabrikasının açılması tam da onun ve rakibi Samsung Display’in dikkatlerini, TV’lerin büyük bir kısmında bulunan LCD panellerin üretiminden uzaklaştırmaya başlamasıyla aynı zamanda geldi. LG Display bu yılın başlarında Güney Kore’de LCD TV panellerinin üretimine son vereceğini açıklamıştı. Samsung Display ise Güney Kore ve Çin’de gerçekleştirdiği LCD ekran üretimini bitirdiğini duyurmuştu.

LG Display’in CEO’su James Hoyoung Jeong, yeni fabrikanın pazarda OLED ekranlara yönelik hızlı uyumu daha da artıracağını umduğunu kaydetti. Büyük OLED ekranların LG Display’in önemli bir büyüme aracı olduğunu da dile getirdi. LG Display, yeni fabrikada gelecekte aylık üretim kapasitesinin 90 bin plakaya çıkacağını söylüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung 200 MP sensörüyle ilgili yeni bilgiler paylaştı

LG Display, 2021 yılı itibarıyla OLED panellerin gelirlerinin yüzde 50’sini oluşturmasını umduğunu kaydediyor. 2018’de ise bu oran yüzde 30 civarındaydı. Samsung Display ise umutlarını quantum dot teknolojisine bağladı. ZDNet, şirketin gelecek QD ekranlarının mevcut ekranlarda kullanılan LCD katman yerine OLED panelleri içereceğini belirtiyor.

iPhone 13 ve iPhone 13 Pro modelleri Türkiye’de ön satışa çıktı

Apple'ın 2021 model iPhone 13 serisi telefonları geçen hafta ABD başta olmak üzere çeşitli ülkelerde ön satışa çıktıktan sonra, bugün itibarıyla mağazalarda satılmaya başladı....

Twitter Bitcoin ile bahşiş alma ve gönderme dönemini başlattı

Twitter, uygulaması aracılığıyla Bitcoin cinsinden bahşiş talep yeteneğini etkinleştirerek, kripto para biriminin bir ödeme yöntemi olarak kullanımını teşvik eden ilk büyük sosyal ağ oluyor....

F1 Rusya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

F1 Türkiye GP 2021 öncesindeki son yarış Rusya'da. Bu hafta sonu düzenlenecek F1 Rusya GP yarışında Verstappen ve Hamilton arasındaki şampiyonluk mücadelesinin nereye doğru...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun