Teknoblog İnternet “Let it snow” yazın Google sayfaya kar yağdırsın

“Let it snow” yazın Google sayfaya kar yağdırsın

PAYLAŞIN

Google, içinde bulunduğumuz yıl sonuna özel bazı sürpriz yumurtalar hazırladı ve bunu arama motorunun içine yerleştirdi. Bilenler bilir, arama devi bundan birkaç ay önce de bir sürpriz yumurta hazırlamış ve kullanıcı “Do a barrel roll” terimini arattığında sonuç sayfasının ekseni etrafında bir tur dönmesini sağlamıştı. Yeni sürpriz yumurtalar da buna benziyor.

Google’ın Türkiye’ye özel sayfasında da geçerli olan bu sürpriz yumurtalardan ilki “Let it snow”. Arama çubuğuna “Let it snow” yazdığınızda gelen sonuç sayfasında kar yağmaya başladığını ve bir süre sonra yağan karların bütün sayfayı kapladığını göreceksiniz. Sayfayı kaplayan karları temizleyip arama sonuçlarını görmek için farenin sol tuşuna basılı tutup ekranda sürüklemeniz yeterli.

İkinci sürpriz yumurta Museviler’in Hanuka bayramına ithafen hazırlanmış. Arama çubuğuna “Hanukkah” yazdığınızda arama sonuçlarının üstünde ışıklı bir çubuğun geldiğini göreceksiniz. Google’ın HTML5’ten yararlanarak hazırladığı bu sürpriz yumurtalar gelecekte Doodle’lar kadar ilgi çekici olabilir ve daha sık kullanılabilir.

İlgili – Google

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Chrome OS kullanıcıları mesajlara bildirim üzerinden yanıt verebilecek

4 YORUM

  1. google da santa claus’u arattığınızda arama sonuçlarının üstünde yılbaşı süslerinden bir çubuk çıkıyor. hanukaya benzeri.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz