Leonardo DiCaprio’nun Oscar’a kavuşması Twitter’da kutlandı

leonardo dicaprio oscar

Leonardo DiCaprio Oscar heykelciğini evine götürmek için yıllardır devam eden bekleyişine geçtiğimiz gece itibarıyla son verdi. Daha önce dört kez Oscar’a aday olan ünlü oyuncu, Diriliş’teki rolüyle sinema dünyasının en prestijli ödülünü kazanmayı başarmıştı. DiCaprio’nun zaferi beklenen bir şey olsa da, bu durum Oscar törenini izleyen yüz binlerce kişinin Twitter’a akın etmesini engellemedi.

Ünlü oyuncunun Oscar heykelciğinin sahibi olduğunun duyurulduğu dakikada tam 440 bin tweet atıldı. Bu rakam, Oscar ödülleri ve Twitter’ın ortak tarihinde bir dakika içinde en çok tweetin atıldığı an olma özelliğini kazandı. The Hollywood Reporter’da yer alan habere göre, DiCaprio’nun zaferi ABD’deki Facebook kullanıcılarının dün gece en çok konuştuğu olay oldu.

Spotlight’ın en iyi film Oscar’ını kazanması ve Mad Max’in ses miksajı ödülünü de alarak toplam ödül sayısını altıya çıkarması, Twitter’da gecenin en çok konuşulan anları arasına girdi. Ellen DeGeneres’in 2014 Oscar ödül töreninde çektiği “selfie” de bir dakika içinde 255 bin tweete kaynaklık etmişti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Kids uygulaması artık Türkiye’de

YouTube yetişkinler kadar çocuklar için de epey popüler platformlardan bir tanesi. Çocuklar daha bebekliklerinden itibaren YouTube'dan oynatılan videolarla büyüyor desek yanlış olmaz. Bu durumu...

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...