Lenovo ThinkPad C13 Yoga Chromebook deneyimini ofislere taşıyor

Lenovo ThinkPad C13 Yoga adını taşıyan yeni Chromebook modeliyle kurumsal kullanıcılara Chrome OS işletim sistemli seçenek sunan üreticiler arasında yerini aldı. Bu grubun ilk örneklerini HP ve Dell gibi üreticiler vermişti.

ThinkPad C13 Yoga, Chrome OS’in güvenlik ve organizasyon özellikleriyle Google Workspace uygulamalarını Microsoft’un Office 365 ekosistemine katılmayan kurumsal IT departmanlarına taşımayı hedefliyor.

C13 Yoga’nın dış görünüş bakımından en iyi kurumsal Chromebook seçeneği olduğu söylenebilir. “Boşluk mavisi” olarak adlandırılan renk seçeneği alüminyum kasayı ve çok amaçlı tasarımı oldukça iyi şekilde yansıtıyor.

Dizüstü bilgisayarda AMD Ryzen 7 3700C işlemci bulunuyor. Dar çerçeveleri olan 13.3 inç büyüklüğündeki ekran 1080p çözünürlük sunuyor. Çok sayıda giriş barındıran C13 Yoga, Wi-Fi 6 desteğine de sahip. 1,5 kilogram ağırlığındaki dizüstü bilgisayarın kasası 15.5 milimetre kalınlığında.

C13 Yoga’da uzaktan çalışmaya yardımcı olacak çeşitli özellikler de mevcut. Bunlar arasında HD çözünürlüklü web kamerası göze çarpan ilk seçenek oluyor. Çift stereo hoparlör ve çift mikrofon barındıran dizüstü bilgisayar için opsiyonel olarak özel bir kalem de sunuluyor. C13 Yoga, Google ve Lenovo’nun yeni Meet Series One oda kitlerini de destekleyerek gelişmiş ses, video ve yapay zekâ tabanlı gürültü engelleme özelliği sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Honor MagicBook V14 Windows 11 ile gelen ilk dizüstü bilgisayarlardan olacak

Lenovo ThinkPad C13 Yoga, yakında 579 dolardan başlayan fiyatlarla piyasaya çıkacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Slack hikaye benzeri paylaşım özelliğini kullanıma sunuyor

Salesforce'un Slack'i satın alma süreci geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştı. Popüler kurumsal iletişim platformu, yeni özelliklerini çatı şirketinin Dreamforce etkinliğinde duyurdu. Slack testlerine daha önce başladığı...

iOS 15 ve iPadOS 15 ile henüz çıkış yapmayan yeni özellikler

Apple'ın iOS 15 ve iPadOS 15 güncellemeleri çıktı, ancak WWDC 2021'de duyurulan özelliklerin tümü bu yeni güncellemelerle birlikte ilk günden sunulmuyor. SharePlay, geliştirilmiş AirPods...

Netflix’ten Kenya’daki Android kullanıcıları için ücretsiz paket

Netflix, Kenya'da yaşayan Android telefon sahiplerine bazı içeriklerine ücret ödemeden erişme imkanı sunuyor. Bu doğrultuda kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden Netflix'in ücretli abonelerinin izleyebildiği...