Teknoloji

Lenovo ThinkBook Plus Gen 3 ikinci ekranla üretkenliği artırıyor

lenovo thinkbook plus gen 3

Lenovo CES 2022’de gerçekleştirdiği etkinlikte ThinkBook Plus Gen 3 dizüstü bilgisayarını da gözler önüne çıkardı. 12. nesil Intel Alder Lake işlemciyle yenilenen dizüstü bilgisayarda 21:10 görüntü oranına sahip 17.3 inç ultra geniş 3K ana ekran ve kalemle girişi destekleyen 8 inç ikinci ekran bulunuyor. Bu iki ekran etkileşim içinde çalışıyor, ekranlar arasında içerik aktarımı yapılabiliyor.

Yeni nesil ThinkBook Plus, bir önceki nesillerde görülen bazı eksiklikleri de kapatıyor. E-Ink ekrandan vazgeçen Lenovo, bunun yerine ikinci ekran işlevini de dokunmatik bir panel yerine getiriyor. Sadece 17.9 mm. kalınlığındaki cihaz, tartıda 2 kilogramın altında çekiyor.

Lenovo, 17.3 inç büyüklüğündeki 3K ultra geniş açılı panelin 21:10 görüntü oranıyla sektörde ilk olduğuna vurgu yapıyor. Yenileme hızı 120 Hz olan bu ekran, DCI-P3 renk gamının yüzde 100’ünü kapsıyor.

8 inç büyüklüğündeki ikinci ekran ise 1200 x 800 piksel çözünürlüğe sahip. Opsiyonel olarak sunulan Color Pick kalemi de destekleyen bu ekran, bir çizim tahtası olarak kullanılabilecek. Kullanıcılar ana ekranı büyük resim için kullanıp, ince detaylar üzerinde küçük ekranda çalışabilecek. İkinci ekran araç takımı gösterimi veya not almak için kullanılabilecek.

lenovo thinkbook plus gen 3ThinkBook Plus Gen 3, Motorola markalı akıllı telefonların ekranını yansıtmak için de kullanabilecek. Dizüstü bilgisayarın kalbinde yukarıda da belirttiğimiz gibi Intel’in 12. nesil işlemcisi bulunuyor. Lenovo bu işlemcinin detayları konusunda bilgi vermiş değil. Bellek seçenekleri 32 GB LPDDR5 RAM, depolama alanı seçenekleri ise 1 TB PCIe Gen 4 SSD’ye kadar uzanıyor. ThinkBook Plus Gen 3, 69 Whr kapasiteli bir pil taşıyor. Dizüstü bilgisayarda Thunderbolt 4 girişi de mevcut.

Lenovo ThinkBook Plus Gen 3, mayıs ayında 1399 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER