Teknoloji

Lenovo Tab Extreme ile Galaxy Tab S8 Ultra’ya yanıt veriyor

lenovo tab extreme

Lenovo Tab Extreme adını taşıyan yeni tabletini CES 2023‘te gözler önüne çıkardı. Tab Extreme, şirketin geçtiğimiz yıl tanıtılan Samsung Galaxy Tab S8 Ultra’ya yanıtı olarak değerlendirilebilir.

14.5 inç ekrana sahip bir Android tablet olan Tab Extreme, özellikle medya içeriklerinin tüketimi için oldukça uygun bir cihaz portföyü çiziyor. 14.5 inç OLED ekranın çözünürlüğü 3000 x 1876 piksel, yenileme hızı ise 120 Hz. Klavye ve kalem gibi aksesuarların varlığı, Lenovo’nun yeni tabletini üretkenlik için de uygun bir cihaza dönüştürüyor.

Tab Extreme’in kalbinde MediaTek’in sekiz çekirdekli Dimensity 9000 işlemcisi bulunuyor. Bu işlemciye 12 GB RAM ve 256 GB depolama alanı eşlik ediyor. Tabletteki iki adet USB-C girişi DisplayPort bağlantısını ve ters şarjı destekliyor. Dolby Atmos sertifikalı sekiz adet JBL hoparlör ve dört mikrofonun varlığı da üst düzey bir ses deneyimi vadediyor.

Lenovo Tab Extreme ihtiyaç duyduğu enerjiyi 12300 mAh kapasiteli pil veriyor. Bu pil ile 12 saat boyunca video izlemek mümkün oluyor. Tabletin arkasında 13 ve 5 megapiksel çözünürlüklü iki kamera ve önünde de 13 megapiksel bir kamera bulunuyor.

Lenovo Tab Extreme üç büyük Android güncellemesi alacak

Tab Extreme’deki Freestyle uygulaması Windows PC ekranını yansıtmayı veya tableti ikinci bir ekran gibi kullanmayı mümkün kılıyor. Kutusundan Android 13 yüklü şekilde çıkan tablet üç büyük Android güncellemesi alacak. Tab Extreme’in güvenlik güncellemeleri de dört yıl boyunca devam edecek.

lenovo tab extreme

Lenovo Tab Extreme bu yıl içinde 1200 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunulacak.