Teknoloji

Lenovo Legion Y90 resmi tanıtım videosunda görüldü

lenovo legion y90

Lenovo geçtiğimiz ay Legion Y90 oyun telefonunun 1 Ocak’ta resmiyet kazanacağını açıklasa da, bu tanıtım gerçekleşmemişti. 144 Hz ekranlı telefonun gözler önüne çıkışı için yeni bir tarih beklenirken, Lenovo’dan cihazın göründüğü kısa bir video geldi.

Çin’in popüler sosyal ağı Weibo’da paylaşışan videoda telefonun düz ekranı, yuvarlatılmış köşeleri, ince üst kenar çerçevesi ahize hoparlörünün sağında kalan ön kamerası görülüyor. Arka panelde ise tam ortaya yerleştirilen kameraların, flaşın ve Y harfi şeklindeki ışığın bulunduğu büyük kamera adası göze çarpıyor. Telefonun kenarlarındaki anten şeritleri cihazın metal bir tasarıma sahip olduğunun işaretini veriyor.

Legion Y90, Lenovo’nun ZUI adını taşıyan kullanıcı arayüzüyle gelecek. Şirketin verdiği bilgiye göre, ZUI’de oyun deneyimini iyileştiren bazı optimizasyonlar mevcut olacak.

Lenovo Legion Y90 hakkındaki bazı bilgiler daha önceden paylaşılmıştı. Telefonda sürdürülebilir performans için çift motorlu bir soğutma sisteminin bulunacağı biliniyor. Dokunuş örnekleme hızı 720 Hz olan ve HDR destekli 6.92 inç E4 AMOLED ekran da telefonun özellikleri arasında yer alıyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER