Lenovo Legion Phone Duel 2 saniyeler içinde üç parçaya ayrıldı

Lenovo Legion Phone Duel 2 oyun telefonu geçtiğimiz gün tanıtılmıştı. İki USB-C girişi, açılır ön kamerası ve yerleşik fanlarıyla dikkat çeken telefon, tanıtılır tanıtılmaz testlerden geçmeye de başladı.

Telefonun en önemli bileşenlerini kasanın ortasına yerleştiren Lenovo, böylelikle oyun sırasında telefonu daha kolay biçimde “serin” tutmayı amaçlıyor. Ana bileşenlerin iki pilin arasına sıkıştırılması ilk etapta büyük bir problem gibi görünmese de, YouTuber JerryRigEverything tarafından yapılan dayanıklılık testi bu tasarımın sorunlarını gözler önüne seriyor.

JerryRigEverything kanalında her telefon oldukça sert dayanıklılık testlerine tabi tutuluyor. Her cihaz, kırılmadan ne kadar esneyebileceklerini görmek amacıyla bükülüyor. Pek çok cihaz bu bükülme testinden kırılmadan geçse de, zaman zaman camda çatlama veya metalde bükülme gibi durumlarla karşılaşılabiliyor. Ancak Legion Phone Duel 2 için işler testin bükülme aşamasında pek de beklenildiği gibi gitmedi.

Videonun 8. dakikasının yaklaşık 40. saniyesinde sunucu “Kırılması konusunda en ufak bir endişem yok” dedikten sonra anten şeridinden telefonu bükmeye başlıyor. Saniyeler sonra telefon baskının uygulandığı yerden kırılıyor. Daha sonra orta bölümün diğer tarafındaki anten şeridi de aynı işlemden geçiyor ve ortaya üç parçaya ayrılmış bir telefon çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Honor Play 5 için hızlı şarj desteği doğrulandı

Akıllı oyun telefonlarının diğer telefonlara kıyasla daha az dayanıklı olduğu biliniyor. Ancak Lenovo Legion Phone Duel 2 bu “hassasiyeti” zirveye çıkarmış gibi görünüyor. Yurt dışı satış fiyatı 950 dolar olan bir telefonun bu kadar kolay kırılabilmesinin Lenovo’nun işini zorlaştıracağını söylemek yanlış olmayacaktır.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...