Teknoblog Donanım Lenovo, Ion platformunu netbook’lara getiren ilk üretici olabilir

Lenovo, Ion platformunu netbook’lara getiren ilk üretici olabilir

lenovo-n500-290-x-251Lenovo, NVIDIA’nın netbook’lar için geliştirdiği Ion platformunu kullanacak ilk üretici olabilir. Bilgisayar üreticisi yerel tedarikçisi Wistron’a 11.6 ve 12.1 inç IdeaPad modellerini üretmesi için çağırda bulundu. Sözü edilen modellerde Ion platformu GeForce 9400M-level grafik kartının ve Intel Atom işlemcisinin bulunacağı tahmin ediliyor.

Bunun yanında, haberi veren kaynağa göre VIA’nın Nano platformu da kullanılabilecek seçenekler arasında bulunuyor. Aynı kaynak, NVIDIA’nın ilk Ion sistemi olarak bahsettiği masaüstü bilgisayar sisteminin bir netbook tarafından izleneceği ve Ion tabanlı ve Windows işletim sistemi yüklü bilgisayarların yaz aylarında piyasaya çıkabileceğini söylüyor.

NVIDIA, Ion platformunun müşterileri hakkında herhangi bir bilgi vermekten kaçınıyor, ancak Apple’ın bu teknoloji ile ilgili kaynaklara erişim izni aldığı söyleniyor. Yine de, Lenovo’nun kısa sürede çıkaracağı Ion tabanlı bir netbook, Apple ya da diğer şirketlerin yaz hedefini daha geri çekebilir.

İlgili — DigiTimes

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Lenovo Miix 630 ile ARM tabanlı Windows 10 cihaz üreticileri arasına katılıyor

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz