Lenovo IdeaPad G serisi dizüstüler Intel Sandy Bridge veya AMD Brazos Fusion yongalarla güncellendi

Lenovo’nun G serisi şirketin en değerli dizüstü bilgisayarları arasında yer alıyor. Tabii ki, doğal olarak bu dizüstülere de Sandy Bridge terfisi yakışırdı. CES 2011’de duyurulan Lenovo IdeaPad G770, G570, G470, G575 ve G475 modelleri 17, 15 ve 14 inç’lik ekran boyutlarına sahip olan modeller. Intel’in Core i3, i5 ve i7 işlemcileri ya da AMD’nin yeni Brazos Fusion serisi işlemcileriyle gelen bu dizüstülerde AMD Radeon HD 6370M 1 GB veya Radeon HD 6650 grafik işlemcileri de bulunuyor.

WiFi b/g/n, Bluetooth, HDMI, USB 2.0, çoklu dokunma destekli trackpad, DVD yazıcı ya da Blu-ray sürücü, 8 GB’ye kadar RAM, 750 GB’ye kadar sabit disk gibi teknik özelliklerle gelen bu dizüstülerde 2 megapiksellik web kamerası, VeriFace tarafından sunulan yüz tabanlı kullanıcı giriş sistemi, dosyaları yakındaki dizüstü bilgisayara internete bağlanmadan aktarmayı sağlayan DirectShare adlı sistem de sunuluyor. RapidBoot adlı sistemle Windows 7’nin açılış ve kapanış süresinin kısaldığı bu yeni IdeaPad G serisi dizüstü bilgisayarların fiyatları ve piyasaya ne zaman çıkacaklarıysa henüz açıklanmış değil.

İlgili – SlashGear (Basın Bülteni)

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...