Teknoloji

Lenovo’dan giyilebilir akıllı ekran: Glasses T1

lenovo glasses t1

Lenovo Glasses T1 adını taşıyan yeni akıllı ekranını IFA 2022’de gözler önüne çıkardı. Gözlük formatında bir akıllı ekran olan Glasses T1, kullanıcıların her bir gözünün karşısına birer Full HD OLED ekran yerleştiriyor. Bu giyilebilir özel ekran, Lenovo’nun rakiplerinin duyurduğu akıllı gözlüklere bir hayli benziyor.

Glasses T1 kullanıcılarına bir artırılmış veya sanal gerçeklik deneyimi yaşatmayacak. Dolayısıyla bu gözlüğü takıp etrafta yürümenin tavsiye edilmediğini en baştan belirtmek gerekiyor. Buna ek olarak, kablolu tasarımı da kullanıcıları kaynaklarına bağlı tutuyor.

Glasses T1 ile kullanıcılar tıpkı monitör veya TV karşısında bir şey izlermiş gibi yerlerinde oturuyor. Ancak efektlerle sanki büyük bir sinema salonunda oturuyormuş hissi yaşatılıyor. Glasses T1 ile bir şeyler izlemenin yanı sıra oyun oynamak veya bir şeyler okumak da mümkün oluyor.

Lenovo Glasses T1 PC, tablet, akıllı telefon, Mac ve USB-C üzerinden video çıkışı yapabilen diğer cihazlara fiziksel bir kabloyla bağlanacak. iOS cihaz sahiplerinin ise Lenovo’nun HDMI adaptörünü ve Apple’ın dijital AV adaptörünü alması gerekiyor.

lenovo glasses t1Lenovo Glasses T1 2023’te ilk olarak Çin’de kullanıcılarla buluşacak. Fiyat konusunda henüz bir bilgi verilmiş değil.