Teknoblog Ürünler Masaüstü Bilgisayar Lenovo dünyanın en küçük masaüstü bilgisayarı IdeaCentre Q180’i tanıttı

Lenovo dünyanın en küçük masaüstü bilgisayarı IdeaCentre Q180’i tanıttı

PAYLAŞIN

Masaüstü bilgisayarında minimalist yaklaşımı tercih edenler için Lenovo sevecekleri bir ürünü tanıttı. Lenovo’nun IdeaCentre Q180 adını verdiği yeni multimedya bilgisayarı dünyanın en küçük masaüstü bilgisayarı olarak nitelendiriliyor. Cihazın kasası 22 mm’lik kalınlık ile ortalama bir romanla aynı hemen hemen aynı büyüklüğe sahip.

Lenovo IdeaCentre Q180 sadece küçük kasasıyla değil, içinde barındırdığı donanım bileşenleriyle de dikkat çekiyor. 512 MB bellekli, DirectX 11 destekli AMD Radeon HD 6540A grafik birimi sayesinde Full HD 1080p görüntü desteği sunan bu bilgisayar 7.1 çevresel ses desteği, 3D destekli opsiyonel Blu-ray disk sürücüsü, Intel Atom D2500 çift çekirdekli işlemci, 4 GB’ye kadar DDR3 RAM ve 750 GB’ye kadar HDD veya 128 GB’ye kadar SSD depolama seçenekleriyle geliyor.

USB 2.0, USB 3.0, VGA, HDMI ve SD kart okuyucusu gibi çevresel arabirim elemenaları barındıran bu cihazla birlikte 79.99$’lık yurtdışı satış fiyatına sahip multimedya uzaktan kumanda da opsiyonel olarak sunuluyor. IdeaCentre Q180’in yurtdışı satış fiyatıysa 349$ olarak belirlenmiş.

İlgili – Lenovo

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz