Leitz Phone 1: Japonya’ya özel Leica markalı telefon

Leica kendi markasını taşıyan ilk akıllı telefonu Japonya’da gözler önüne çıkardı. Ülkenin ünlü telekom operatörüyle birlikte çıkarılan telefon, Letiz Phone 1 adını taşıyor. Telefonun teknik özelliklerinin yine sadece Japonya’da satılan Sharp Aquos R6 ile tamamen aynı olduğunu belirtmekte fayda var.

Leitz Phone 1’le Aquos R6 arasındaki fark ise tasarım seviyesinde. Leica’nın telefonunda yuvarlak bir kamera adası mevcut. Buna ek olarak, Leica markalı lens kapağı da sistemde yerini alıyor.

Akıllı telefonda 6.6 inç büyüklüğünde IGZO OLED bir ekran mevcut. 2730 x 1260 piksel çözünürlüklü ekranın uyarlanabilir yenileme hızı ise 140 Hz. Leitz Phone 1’in arkasında 1 inçlik büyük bir kamera sensörü yer alıyor. 20 megapiksel çözünürlüklü sensörün diyafram genişliği f/1.9, odak mesafesi ise 19 milimetre. Telefonun ön kamera çözünürlüğü ise 12.6 megapiksel.

leica leitz phone 1Leitz Phone 1’in kalbinde Qualcomm Snapdragon 888 işlemci yer alıyor. Bu işlemciye 12 GB RAM ve 256 GB depolama alanı eşlik ediyor. Android 11 işletim sistemini Leica’nın özel kullanıcı arayüzü tamamlıyor. IP68 dayanıklılık sertifikasına sahip telefona ihtiyaç duyduğu enerjiyi ise 5000 mAh pil veriyor.

Leica Leitz Phone, 187 bin 920 yen (14 bin 657 TL) fiyat karşılığında yarın Japonya’da ön satışa çıkacak.

Huawei FreeBuds Lipstick hızlı inceleme: Hem göze hem de kulağa hitap ediyor

Huawei'nin Viyana'da düzenlediği Nova 9 lansmanında duyurduğu ürünlerden bir tanesi de FreeBuds Lipstick oldu. Aslına bakarsanız, bu ürünün diğerlerinin önüne geçtiğini bile söylemek yanlış...

PayPal’dan Pinterest iddiası hakkında açıklama

PayPal bir açıklama yaparak Pinterest ile ilgilendiğine dair çıkan haberleri yalanladı. Ödeme şirketinin sosyal platformu 45 milyar dolar karşılığında satın alacağı iddiası geçtiğimiz haftanın...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun