Lego Ultra Agents artırılmış gerçeklik uygulamasıyla birlikte yeniden sahne alıyor

Çocuklar için oyuncak, büyükler içinse bir hobi ürünü olan Lego, Toy Fair 2014’te yenilenen Ultra Agents koleksiyonunu gözler önüne çıkardı. James Bond ve bunun gibi karakterleri sevenleri heyecanlandıracak mini figürler ve araçlar barındıran sette bulunan kamyona diğer araçları yerleştirmek ve bu kamyonu bir üs olarak kullanmak mümkün oluyor.

lego-ultra-agents-220114

Ultra Agents serisinin kuşkusuz en heyecan verici yeniliğiyse artırılmış gerçeklik konseptini uygulamak için geliştirilen ücretsiz uygulama. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar minik figürlerine yerine getirmeleri için çeşitli görevler tahsis edebiliyor. iOS ve Android platformları için yayınlanacak uygulamayla kullanıcılara görevleri tamamlamak için faydalanacakları komutlar iletilirken, ipuçları konusunda da imdada yine uygulama yetişiyor. Görev tamamlandığı zaman ise kullanıcılara uygulama tarafından bir not veriliyor. Uygulama aynı zamanda çocuklara kendi çizgi romanlarını oluşturma imkanını sunuyor.

9 yaş ve üstü çocuklarla yetişkinler için konsol oyunları ve Lego ile üretim keyfinin arasındaki boşluğu doldurmayı amaçlayan Ultra Agents serisi, temmuz ayında satışa sunulacak.

İlgili >> Pocket-lint

Apple Watch Series 7 Türkiye’de satışa çıktı

Apple Watch Series 7, eylül ayındaki etkinlikte iPhone 13 serisiyle birlikte tanıtılmıştı. Apple, geçen cuma günü ön satışlarına başladığı yeni akıllı saatini, ABD ve...

iOS 15.1 ve iPadOS 15.1 ekim ayı bitmeden yayınlanacak

Apple'ın en yeni mobil işletim sistemleri iOS 15 ve iPadOS 15 geçtiğimiz ay dağıtma çıkmıştı. iOS 15 özellikle Apple Watch ile telefon kilidini açma...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun