Yandex Lefter’in doğum gününü özel ana sayfayla kutluyor

Lefter

Türk Milli Takımı ve Fenerbahçe formasıyla 400’ün üstünde gole imza atan,”Ver Lefter’e, yaz deftere” sloganının doğuşuna vesile olan Lefter Küçükandonyadis 90’ıncı doğum gününü Yandex, hazırladığı özel tasarımlı ana sayfayla kutluyor. Yandex ana sayfasında yer alan tasarıma tıklayan kullanıcılar Lefter hakkında detaylı bilgilere en kısa yoldan ulaşabiliyor.

Yandex, Fenerbahçe’nin ve Türk futbolunun efsane isimlerinden biri olan Lefter Küçükandonyadis’in doğum günü anısına ana sayfasında çok özel bir tasarıma yer verdi. 22 Aralık 1925’te İstanbul’da dünyaya gelenKüçükandonyadis, Fenerbahçe’de forma giydiği 615 maçta attığı 423 golle taraftarlar arasında “Ver Lefter’e, yaz deftere” sloganının ortaya çıkmasını sağlamıştı. Kariyerinde Fiorentina ve Nice takımları da yer alan Küçükandonyadis, Türk Milli Takımı formasını giydiği 50 maçta attığı 22 golle de uzun bir süre milli takımın en çok gol atan oyuncusu unvanını elinde tutmuştu.

Türk futbolunda çok önemli bir yere sahip olan Küçükandonyadis’in doğum günü için Yandex tarafından özel olarak tasarlanarak Yandex.com.tr ana sayfasına yerleştirilen görsele tıklandığında ilgili arama sonuçlarının yanı sıra Küçükandonyadis için hazırlanmış bir belgesele de erişilebiliyor. Ayrıca arama sonuç sayfasında Küçükandonyadis’e ait bilgilere ve Türk futboluna imzasını atmış diğer isimlere ulaşmak mümkün.

Mobil cihazlarından Yandex.com.tr adresine giren kullanıcılar ise Küçükandonyadis’in kullandığı futbol ayakkabılarından esinlenerek hazırlanan bir görsel ile karşılaşıyor. Fenerbahçe taraftarlarına özel arama sayfası Yandex.com.tr/FB adresinde ise Küçükandonyadis temalı arka plan fotoğrafları yer alıyor. Fenerbahçe Yandex’in resmi Twitter hesabı (@FBYandex) ise gün boyu paylaşacağı özel içeriklerle Küçükandonyadis’i anacak.

İLGİLİ HABERLER