League of Legends dizisi sonbaharda Netflix’e gelecek

Uzun süredir beklenen League of Legends animasyon dizisi Netflix’e geliyor. Çevrimiçi içerik platformu bu dizinin Arcane adıyla izleyicilerin karşısına çıkacağını açıkladı. Dizinin duyurusu 2019’da League of Legends’ın onuncu yıl kutlamalarının bir parçası olarak yapılmıştı. Oyunun geliştiricisi Riot ise geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle Arcane’in yayın tarihinin 2021’e ertelendiğini açıklamıştı.

Arcane hakkında bilinenler şu an için oldukça sınırlı. Şimdiye kadar dizinin sadece kısa bir tanıtımı paylaşılmış durumda. Ancak Arcane’in Riot Games’in League of Legends’ın ana strateji oyununun ötesine taşıma stratejisinin bir parçası olduğu biliniyor.

Bu strateji kapsamında çizgi romanlar, dijital kart oyunu, bir mobil yan oyun ve eski tarz bir kutu oyunu da oyuncularla buluşacak. Riot’un kısa filmlere olan ilgisi de animasyon dizisi tercihini anlaşılır kılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Krispy Kreme Xbox için özel donut çörekleri satmaya başlıyor

League of Legends ve Arcane, Netflix’in video oyunlarını dizi veya filme dönüştürme stratejisinin en yeni halkalarından biri olacak. Geniş izleyici kitlelerine ulaşan The Witcher, Castlevania, Tomb Raider ve Dota 2 de Netflix’in oyunlardan uyarlanan yapımları arasında bulunuyor.

Galaxy Watch 4 Classic sızıntısı ile yeni Wear OS kullanımda görülüyor

Samsung'un 11 Ağustos'taki Unpacked etkinliğine yaklaşık bir haftalık bir zaman var. 91mobiles tarafından yayınlanan yeni fotoğraflar, etkinlikte görebileceğimiz iki yeniliğe ilk kez gerçek dünyadan...

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın