League of Legends dizisi sonbaharda Netflix’e gelecek

Uzun süredir beklenen League of Legends animasyon dizisi Netflix’e geliyor. Çevrimiçi içerik platformu bu dizinin Arcane adıyla izleyicilerin karşısına çıkacağını açıkladı. Dizinin duyurusu 2019’da League of Legends’ın onuncu yıl kutlamalarının bir parçası olarak yapılmıştı. Oyunun geliştiricisi Riot ise geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle Arcane’in yayın tarihinin 2021’e ertelendiğini açıklamıştı.

Arcane hakkında bilinenler şu an için oldukça sınırlı. Şimdiye kadar dizinin sadece kısa bir tanıtımı paylaşılmış durumda. Ancak Arcane’in Riot Games’in League of Legends’ın ana strateji oyununun ötesine taşıma stratejisinin bir parçası olduğu biliniyor.

Bu strateji kapsamında çizgi romanlar, dijital kart oyunu, bir mobil yan oyun ve eski tarz bir kutu oyunu da oyuncularla buluşacak. Riot’un kısa filmlere olan ilgisi de animasyon dizisi tercihini anlaşılır kılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Netflix orijinal içeriklerinin tanıtımı için N-Plus isimli bir platform açabilir

League of Legends ve Arcane, Netflix’in video oyunlarını dizi veya filme dönüştürme stratejisinin en yeni halkalarından biri olacak. Geniş izleyici kitlelerine ulaşan The Witcher, Castlevania, Tomb Raider ve Dota 2 de Netflix’in oyunlardan uyarlanan yapımları arasında bulunuyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone satın almayı düşünenlerin ilgisini çekecek indirim fırsatı

Bugünlerde bir iPhone satın almayı düşünüyorsanız, bu indirim fırsatı mutlaka ilginizi çekecektir. Trendyol'da bulunan Gürgençler Apple Premium Reseller mağazasında iPhone 12 Pro Max, iPhone...

Kontrolden çıkan Çinli roketin parçaları Hint Okyanusu’na düştü

Kontrolden çıkan Çinli roketin parçalarının Hint Okyanusu'na düştüğü tahmin ediliyor. Çin'in uzay ajansının sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, Long March 5B roketin Maldivler'in batısına düştüğünün...