Konu: wwdc 2018 - Sayfa 1

Apple Haritalar her web sitesine eklenebilecek

Apple Haritalar'dan belirli parçaların web sayfalarına eklenmiş olduğunu internetin belli başlı köşelerinde görmeye başlayabilirsiniz. Çünkü Apple, WWDC'de duyurduğu üzere, web tabanlı API'ları geliştiriciler için...

Video: iOS 12’ye ilk bakış

Apple, WWDC 2018 açılış toplantısına iOS 12'nin ön gösterimiyle başladı. Birkaç aydır çıkan haberler şirketin gelecek sürümle performansa odaklanacağını işaret ediyordu ki, Tim Cook...

Face ID’li iPad’in ipucu iOS 12’nin beta sürümüyle veriliyor

Apple'ın en yeni mobil işletim sistemi sürümü iOS 12, WWDC 2018'de görücüye çıktı. Tanıtımın ardından işletim sisteminin ilk beta sürümü de geliştiricilere açıldı. İşletim...

Apple CEO’su Tim Cook: iPhone’umu çok fazla kullanıyorum

Apple, en yeni mobil işletim sistemi sürümü iOS 12'yi WWDC 2018'de tanıtmıştı. Bu sürümde göze çarpan yeniliklerden birisi de iPhone kullanıcılarının her uygulamadaki günlük...

iOS 12 dikkat dağınıklığını azaltacak araçları getiriyor

Apple WWDC 2018 açılış toplantısında, müşterilerin iOS aygıtlarıyla etkileşim kurmakla geçirdikleri zamanı anlamalarını ve bu zamanın kontrolünü ele almalarını kolaylaştırmak için iOS 12'ye eklenen...

Mac App Store tamamen yenileniyor

Apple, macOS Mojave ile birlikte tamamen yeni Mac App Store'u da WWDC 2018 açılış toplantısında tanıttı. Yenilenmiş bir görünüme ve zengin editoryal içeriklere sahip...

Apple CarPlay yakında üçüncü taraf harita uygulamalarını destekleyecek

Apple CarPlay kullanıcıları, iOS 12 ile birlikte yol tarifi konusunda Apple Harita dışında başka uygulamalardan da yararlanabilecek. CarPlay destekli araç sahipleri; Google Haritalar, Waze...

ARKit 2 ile iOS cihazlarında artırılmış gerçeklik deneyimi artacak

Apple WWDC 2018'de ARKit 2 platformunu tanıttı. Şirketin belirttiğine göre ARKit 2, geliştiricilerin yazılımlara paylaşılan deneyimler entegre etmesine, belirli bir konuma bağlı kalıcı AR...

macOS Mojave yenilikleri: Karanlık modu, yeni Mac uygulamaları ve diğerleri

Apple WWDC 2018'in açılış toplantısında iOS 12, watchOS 5 ve tvOS 12'den sonra, son olarak masaüstü işletim sisteminin gelecek sürümünün, macOS Mojave'nin tanıtımını gerçekleştirdi. macOS...

Apple Watch watchOS 5 ile Walkie Talkie’ye dönüşecek

Apple geçtiğimiz sonbaharda Apple Watch için LTE bağlantı seçeneği sunmuştu. Böylelikle kullanıcıların Wi-Fi menzili içinde değilken de telefon görüşmesi yapabilmesi, gelen aramaları yanıtlayabilmesi, Mesajlar'ı...

FaceTime iOS 12 ile birlikte grup sohbeti özelliğine kavuşuyor

Apple'ın sesli ve görüntülü sohbet platformu FaceTime iOS 12 ile birlikte grup sohbeti özelliğine kavuşacak. Böylelikle aynı anda 32 kişi FaceTime üzerinden birbirleriyle sesli...

tvOS 12 ile sinema deneyimi daha yükseğe çıkacak

Apple WWDC 2018 açılış toplantısında, iOS 12 ve watchOS 5'in yanı sıra, eğlencenin keyfini büyük ekranda çıkarmak için tasarlanmış güçlü işletim sistemi olarak nitelendirdiği...

Apple Memoji ile Animojileri kişiselleştiriyor

Animoji, Apple'ın iPhone X ile sunduğu en dikkat çekici özelliklerden birisi olmuştu. Bu ilgi rakip üreticileri de iPhone X'dan sonra çıkardıkları telefonlarına benzer özellikler...

watchOS 5 yenilikleri: Güçlü aktivite ve iletişim özellikleri geliyor

Apple WWDC 2018'de akıllı saatine özel işletim sistemi watchOS'in gelecek sürümünün ön gösterimini gerçekleştirdi. Sonbaharda Apple Watch kullanıcılarına ulaşacak watchOS 5, kullanıcıların sağlıklı ve...

iOS 12 yenilikleri: Daha hızlı, verimli, yaratıcı ve eğlenceli

Apple WWDC 2018 açılış toplantısına mobil işletim sistemi iOS 12'nin yeniliklerini duyurarak başladı. Yaklaşık bir saat boyunca, sonbaharda tüm kullanıcılara ulaştırılması planlanan, iPhone 5s...

WWDC 2018: Apple’ın canlı yayını nasıl izlenir?

4 Haziran Pazartesi akşamı, yani bu akşam, Apple Dünya Geliştiriciler Konferansı'nın kapılarını açıyor. Açılışta düzenlenecek geleneksel toplantıda da Cupertino'da geliştirilen yenilikler hakkında son gelişmeleri...
14,085BeğenenlerBeğen
12,249TakipçilerTakip Et
4,967TakipçilerTakip Et
41,900AboneAbone Ol

EN SON HABERLER

Qualcomm Snapdragon 8c ve 7c ile PC’ler için yeni işlemci seçenekleri

Qualcomm'un yıllardır ARM tabanlı Windows dizüstü bilgisayarlara yönelik büyük hedefleri var. Geleneksel Snapdragon Tech Summit etkinliğinde yonga üreticisi şimdiye kadarki en büyük silahını ortaya...

Apple 2021’de iPhone’da devrim yapabilir

Ming-Chi Kuo, Apple ürünleriyle ilgili olarak yaptığı isabetli tahmin ve analizleriyle tanınıyor. Kuo'nun 2021 model iPhone'lar için hazırladığı en yeni bilgi notu ise oldukça...

Qualcomm ve Niantic’ten artırılmış gerçeklik işbirliği

Qualcomm'un bu yılki Snapdragon Teknoloji Zirvesi yine oldukça hareketli geçiyor. Şirket, bu etkinlikte yeni ve güçlü mobil işlemcilerini tanıtmanın dışında başka duyurular da yapıyor....

Twitter’dan en iyi paylaşımlar için özel hesap

Günümüzde Twitter'ın internette keyifli vakit geçirmek isteyenler için en ideal adreslerden biri olmadığı söylenebilir. Peki ya bu platformda sadece "iyi" tweet'ler olsaydı? Mikro blog...

Apple Billie Eilish belgeseli için kesenin ağzını açtı

Apple ve genç şarkıcı Billie Eilish arasındaki ilişki şu sıralarda oldukça iyi gidiyor. Eilish, ilk Apple Müzik Ödülleri'nde Yılın Sanatçısı ödülünün sahibi olmuştu. Apple,...