Teknoblog Dijital Foto Kodak’tan ilk OLED dijital çerçeve

Kodak’tan ilk OLED dijital çerçeve

PAYLAŞIN

OLED teknolojisi sadece TV’lere değil dijital çerçevelere de giriş yaptı. Kodak’ın kablosuz OLED fotoğraf çerçevesi dünyanın ilk OLED (Organic Light Emitting Diode) ekranı olma özelliğini taşıyor.

Yeni bir teknoloji olduğu için fiyatı henüz biraz pahalı. Yurtdışında 999 $’dan satışa çıkacak. 7.6 inçlik çerçevenin fiyatı, şu anda piyasada bulunan son teknoloji Wi-Fi çerçevelerin fiyatının üç katına tekabül ediyor. Ancak bu kadar yüksek fiyatın sağladığı avantajlar yok değil: Daha aydınlık, daha keskin resimler ve güç tasarrufu…

Ayrıca Kodak’ın Perfect Touch teknolojisi de bu çerçeve ile birlikte size ulaşacak. Bu teknoloji ile fotoğraflar otomatik olarak düzenleniyor. Çerçevenin desteklediği 802.11g Wi-Fi protokolü ile kullanıcılar PC’lerinden, Kodak galerilerinden ve diğer fotoğraf paylaşım sitelerinden çerçevelerine resim atabilecekler. Buna ek olarak FrameChannel ile yapılan ortaklık çerçevesinden kullanıcılar haber, hava durumu, spor, finans gibi internet içeriğini cihazlarına indirebilecekler. Son olarak, video oynatma kabiliyetine ve 2GB dahili hafızaya sahip olduğunu da ekleyelim.

Bu haberi web sitenizde yayınlamak için lütfen Teknoblog.com yazısına ve bu haberin bağlantısına yer vererek kaynak gösteriniz.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz