Ana Sayfa » Ürünler » Akıllı Telefon » Kırmızı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus AIDS konusundaki farkındalığı artıracak

Kırmızı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus AIDS konusundaki farkındalığı artıracak

iPhone ilk kez bir (RED) ürünü olarak tüketicilerin karşısına çıkıyor

kırmızı iphone 7Apple’ın AIDS konusunda farkındalık yaratan ve bu hastalığa karşı savaşan (RED) organizasyonuna verdiği destek biliniyor. Şirket Product (RED) şemsiyesi altında, birçok ürününün kırmızı renkli özel versiyonlarını çıkarmıştı. Şimdi bu ürünler arasına iPhone da katılıyor.

2006 yılından itibaren iPod Nano Special Edition (RED) ürünüyle başlayan kırmızı renkli Apple ürünleri arasında Beats kulaklıklardan Smart Battery kılıflara kadar pek çok ürün yer aldı. Ancak Apple’ın en çok gelir getiren ürünü hiçbir zaman bu yelpaze içinde yer almamıştı.

Apple’ın pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı Greg Joswiak, (RED) iPhone üretmekle birlikte, HIV ve AIDS ile savaşan (RED) ekibiyle olan iş ortaklıklarını daha geniş kitlelere duyuracaklarını dile getirdi.

Daha önceki Apple (RED) ürünleri gibi, tüm satışların belirli bir kısmı The Global Fund adlı kuruluşa verilecek. Kâr amacı gütmeyen bu kuruluş Sahra altı Afrika bölgesindeki yarım düzineden fazla ülkede HIV/AIDS’e karşı yürütülen savaşın finanse edilmesine katkıda bulunuyor. (RED) CEO’su Deb Dugan, Apple’ın şimdiye kadar 130 milyon dolarlık katkıda bulunduğunu, bunun birçok ülkenin yaptığı bağıştan fazla olduğunu söyledi.

Dugan’a göre AIDS ve HIV dünyanın en büyük sağlık problemi. 35 milyon kişi hastalıktan dolayı hayatını kaybetmişken 37 milyon da bu virüsü kapmış durumda. Ayrıca gezegendeki kadınların ölüm nedenlerinin başında da bu hastalık geliyor.

Dugan, iyimser olduğunu, Apple ile birlikte şimdiye kadar 18 milyondan fazla kişiye verimli tedavi uyguladıklarını dile getirdi. Yönetici, Apple’a hiçbir zaman kırmızı iPhone üretmeleri için bir talepte bulunmadığını, ancak samimi olmak gerekirse, onların her zaman provokatif ve yaratıcı yaklaştıklarını vurguladı. Bir sonraki fikirlerini de şimdiden merakla beklediklerini de sözlerine ekledi.

kirmizi-iphone-7-210317-2iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Special Edition (RED)’in 128 GB ve 256 GB kapasiteli versiyonları olacak. 24 Mart Cuma günü saat 18:01’den itibaren Türkiye’den siparişleri verilebilecek kırmızı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın fiyatları sırasıyla 4299 TL ve 4949 TL’den başlıyor. Telefonların fırçalanmış görünümlü kırmızı arka yüzeyi beyaz renkli ön yüz ile tamamlanıyor. Apple logosu ise gümüş renge sahip. Joswiak, bu telefonların görünüş dışında mevcut iPhone 7 ve iPhone 7 Plus cihazlarından hiçbir farkı olmadığını söylüyor.

Bu arada Apple, müşterileri bu yeni iPhone’ların neden kırmızı renkli olduğu konusunda da bilgilendirecek. Böylelikle HIV/AIDS konusunda farkındalık artırılacak. Satış elemanları Product (RED)’in yaptıklarını anlatacak ve satılan ürünlerin gelirlerinin bir kısmının HIV ve AIDS ile savaşa aktarıldığı konusunda müşterilere bilgi verecek.

Her ne kadar 2006’dan beri kırmızı renkli Product (RED) Apple ürünleri görsek de, kırmızı renkli iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile (RED) konusundaki bilinirlik ve farkındalık daha da artacaktır.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ramazan ayında uygulanacak yeni koronavirüs tedbirleri açıklandı

Son zamanlarda artan günlük vaka sayıları nedeniyle Ramazan ayının başlangıcından itibaren yeni koronavirüs tedbirlerinin alınması bekleniyordu. Bugün düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı ardından bir açıklama...

Samsung’dan Galaxy S21 Ultra ile S20 Ultra karşılaştırması

Samsung, 2020 ve 2021'in ilk yarılarında çıkan ve birbirinin takipçisi olan Galaxy S20 Ultra ve Galaxy S21 Ultra modelleri için karşılaştırma niteliğinde bir infografik...

Apple’ın yeni etkinliği için beklenen işaret Siri’den geldi

Yeni Apple etkinliği için beklenen doğrulama, Apple'ın dijital asistanı Siri'den geldi. MacRumors sitesinin haberine göre, Siri'ye Apple'ın sıradaki etkinliğinin ne zaman olduğu sorulduğunda "20...

Microsoft Nuance’i 19.7 milyar dolar karşılığında satın alıyor

Microsoft'un ses tanıma teknolojileri üzerinde çalışan Nuance'i satın almaya hazırlandığına dair haberler kısa süre önce gündeme gelmişti. Beklenen açıklamanın yapılması da fazla zaman almadı....

Galaxy S21 FE sızıntısı geleneksel tasarımı gösteriyor

Samsung'un Galaxy S20 FE'nin gördüğü ilgi nedeniyle cihazın takipçisi üstünde çalıştığı biliniyor. Galaxy S21 FE adını taşıması beklenen bu akıllı telefona dair detaylar da...

Apple’a göre iMessage Android sürümü yarardan çok zarar verirdi

Apple, iMessage’ın mavi baloncuklarının Android'e geçiş yapan kişilerin önünde büyük bir engel olduğunu biliyor, bu nedenle hizmet Google'ın mobil işletim sisteminde hiç görünmedi. Bu...